Antalya ve Ordu'da iki proje için gayrimenkul kamulaştırması

Antalya ve Ordu illerinde yürütülen bazı projeler için gayrimenkuller için acele kamulaştırma işlemi uygulanacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Antalya ve Ordu'da iki proje için gayrimenkul kamulaştırması
Editör: Hakan A.
14 Şubat 2019 - 08:06
Türkiye'nin çeşitli illerinde kamu projelerinin yapımı ve projelendirilmesi kapsamında yeni kamulaştırma çalışmaları eş zamanlı olarak yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede İki ilde bazı gayrimenkuller için acele kamulaştırma yapılacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Şubat 2019 - İstanbul


Özel sektör ve kamu projelerinin yapımında uygulanan gayrimenkul kamulaştırması bu kez Ordu ve Antalya illerinde ki projelere uygulanacak.

Türkiye genelinde sürdürülen projeler kapsamında acele kamulaştırma çalışmalarına devam ediliyor. Bu çerçevede bazı HES ve güneş enerjisi projeleri için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak.


Acele kamulaştırılacak gayrimenkuller arasında Antalya ile Ordu illerinde yürütülen iki farklı proje alanlarında yapılacak. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

İşte acele kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi;

––  Ordu İlinde Tesis Edilecek Balamir Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 753)

––  Antalya İlinde Tesis Edilecek Serra Güneş Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 754)

YORUMLAR

  • 0 Yorum