Aralık'ta kiralara ne kadar zam yapılacak?

Aralık ayında kira artışı ne kadar yapılacak sorusunu soran milyonlar için TÜFE verileri açıklanacak ve 12 ay boyunca kiralara yapılacak am oranı belirlenmiş olacak.

Aralık'ta kiralara ne kadar zam yapılacak?
Editör: Hakan A.
03 Aralık 2020 - 07:45 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 11:41
Aralık ayında kiralara yapılacak zam oranı bugün belli oluyor. Milyonlarca ev sahibi kiracısına zam yapacak. 2020 Aralık ayında kira artış oranı hesaplaması ne kadar olacak? Yeniden koronavirüs kısıtlamaları başlarken, Kiracıların ve ev sahiplerinin anlaşabilecekleri bir rakam çıkacak mı? Milyonlarca ev sahibi ile kiracı aynı soruyu soruyor: ' Aralık'ta kiralara ne kadar zam olacak? İşte o sorunun yanıtı bugün saat 10:00'da belli oluyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Aralık 2020 - İstanbul


25 milyonu aşkın kiracı, ev sahipleriyle aralarında yapacakları kira kontratı yenilemesinde uygulayacakları kira artış oranı hesaplamasını Aralık ayı sonuna kadar bugün açıklanacak olan enflasyon rakamları ile uygulamaya başlayacak. Aralık ayında kiralara yapılacak olan artış oranı belli olacak Peki 2020 Aralık ayında yapılacak kira artışı ne kadar olacak?

Her ayın ilk 3'üncü iş günü sabahında TÜİK, bir önceki ayın enflasyon rakamlarını açıklamakta. Açıklanan enflasyon rakamlarında Tüketici Fiyat Endeksi ve Yurt içi Üretici Fiyat Endeksi rakamları, ekonomi piyasalarını ilgilendirdiği kadar 25 milyonun üzerinde kiracıyı ve ev sahibini de yakından ilgilendirmekte. Bugün açıklanacak olan TÜFE rakamları ile 12 ay sürecek kira kontratlarında uygulanacak kira artış oranı hesaplaması belirlenmiş olacak. Ev sahipleri ve kiracılar kiraları zamlı olarak kontratlara işleyebilecek.


Ocak 2020 ve Aralık ayına kadar olan süreçte kiralara yapılan zam oranlarını incelemek ister misiniz? İşte Ocak-Aralık 2020 kira artış oranları hesaplanmış tam liste

Gözler bugün 3 Aralık 2020 saat 10:00'da açıklanacak enflasyon rakamlarına çevrilmiş durumda.


YORUMLAR

  • 0 Yorum