Atatürk Havalimanı’na AVM veya konut projesi yapılmayacak

Atatürk Havalimanı'na AVM veya konut projesi yapılmayacak

Son dönemde çıkan haberler nedeniyle bir açıklamada bulunan Bakan Arslan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması geldi. Atatürk Havalimanı'nın akıbeti hakkında bilgiler verdi. AVM ve konut projesi yapılmayacak, satılmayacak...

07 Ağustos 2017 - 13:47

Türkiye mega projelerle ekonomik alanda uçuşa geçerken, yapımı büyük bir hızla süren İstanbul 3.Havalimanı faaliyete girmesiyle birlikte, Atatürk Havalimanı'nın akıbeti büyük bir merak konusu olmuş durumda. 3. Havalimanı'na karşı olanların sürekli yalan haberlerle "Atatürk Havalimanı" satılacak, konut projesi, AVM yapılacak gibi haberleri özellikle sosyal medya üzerinden algı operasyonuyla yaymaları sonucu Bakan Arslan'dan açıklama geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Ağustos 2017 - İstanbul

Her yeni gün farklı bir tartışmayla ekonomi üzerinde algı oyunları sürerken, yalan ve yanlış haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Atatürk Havalimanı için başlatılan algı operasyonu da bozuldu. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Atatürk Havalimanı'nın nasıl değerleneceği açıklığa kavuşturuldu.

Konuyla alakalı Bakan Arslan'ın açıklamasında, “Atatürk Havalimanı İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenecek. Alana alışveriş merkezi ve konut yapılmasının söz konusu değil. Mevcut terminaller fuar alanı olarak hizmet verecek." dedi.

Bakan Arslan açıklamasında ayrıca, "İki havalimanının aynı anda kullanma imkanı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor. Buranın kesinlikle yapılaşmaya açılmaması, İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenmesi. Küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak kullanılması, çok sayıda terminal var burada bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp alışveriş merkezi ve konut yapılması söz konusu değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sayın Başbakanımızın da talimatları bu yönde." ifadelerini kullandı.

Bakan Arslan’ın, “dünya çapında fuarlar” ve “ülke ekonomisine önemli katkı” vurguları yaptığı ifadelerine paralel olarak, “Atatürk Havalimanı’nda beş büyük dünya etkinliği” açıklaması geldi.

High Tech Port, Global SatShow, Expo Turkey by Qatar, World Cities Expo ve Eurasia Airshow gibi Türkiye’nin uluslararası arenada yankı uyandıran ve en katma değerli fuarlarını organize eden MedyaCity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, konuyla ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

Kurt, “Ulaştırma Bakanımız sayın Ahmet Arslan tarafından Atatürk Havaliman’ının dünya standartlarında bir fuar merkezine dönüştürülmesi Türkiye ekonomisi adına çok önemli bir dönüm noktasıdır. Dünya ekonomisine önemli ölçüde yön veren fuarcılık sektörünün, İstanbul gibi binlerce yıllık bir medeniyetle dünya standartlarında bir tesise kavuşacak olması Avrasya ve Ortadoğu bölgesinde Türkiye'nin ihracat gücüne oldukça önemli ölçüde değer katacaktır. MedyaCity olarak bu projenin gerçekleşmesi akabinde iletişim, sağlık, broadcast, denizcilik ve turizm alanında beş büyük dünya etkinliğini Türkiye'ye taşıyabileceğimizi ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..