Aydın Didim'de Milli Emlak 6 adet imarlı arsa satışı için ihale açtı

Milli Emlak tarafından satılacak gayrimenkullere Didim'de yer alan 6 adet arsa eklendi. Aydın iline bağlı Didim'de satışa çıkarılan arsaların satış muhammen bedelleri ile ihale tarihleri açıklandı.

Aydın Didim'de Milli Emlak 6 adet imarlı arsa satışı için ihale açtı
Editör: Hakan A.
29 Nisan 2021 - 03:49
Türkiye'nin tüm illerinde yer alan Hazineye ait gayrimenkullerin satışını gerçekleştiren Milli Emlak, Didim'de 6 farklı arsa satışı için ihale açtığını duyurdu. İşte ihalede satılacak arsalara dair ilk bilgiler.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Nisan 2021 - İstanbul


Mülkiyeti Hazineye ait devlete ait gayrimenkuller ile ilgilenen Milli Emlak Genel Müdürlüğü, ülke genelinde fazlalık olan, satılması planlanan taşınmazların planlı ihale yöntemiyle satışlarını gerçekleştirmekte.

Bu kapsamda Aydın iline bağlı Didim Milli Emlak Müdürlüğüne kayıtlı bazı hazine arsaları ihale yöntemiyle yatırımcısının beğenisine sunuldu. Farklı büyüklüklerde, farklı imar planları olan toplamda 6 adet arsanın ihale yöntemiyle satışına dair ilan bu sabah Resmi Gazete ile duyuruldu. Peki Didim'de satışa sunulana arsaların imar durumu ve muhammen bedelleri ne kadar olacak? İhaleye ilişkin ilk bilgiler emlakpencerem.com farkıyla haberimizden öğrenebilirsiniz.


Aşağıda nitelikleri ve bulunduğu yeri belirtilen mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan taşınmazların satış ihalesi; listede yer alan arsaların karşısında belirtilen tarih ve saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi uyarınca Açık Teklif Usulü ile yapılacaktır. İhaleler Didim Milli Emlak Müdürlüğü’nde oluşturulacak komisyonca Milli Emlak Müdürü Makam Odasında yapılacaktır. İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar Geçici Teminatı yatırmaları gerekmektedir.

26 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek olan Milli Emlak ihalesinde satışa sunulacak arsalar ticaret, konut, konut alanı imar özelliklerini taşıyor. İmar bilgileri altta verilen tabloda yer almaktadır. Söz konusu Aydın ili Didim ilçesinde Akbük, Hisar, Çamlak sınırları içerisinde yer alan arsaların en düşük satış bedelleri 264 Bin 500 TL'den başlıyor. En yüksek muhammen bedel ise 4 milyon 452 Bin TL olarak açıklandı. İhaleye katılmak için gerekli olan teminat bedelleri altta verilen tabloda belirtildiği gibidir. 

aydın didim milli emlak arsa satış ihalesi

Gayrimenkul yatırımıyla ilgilenen yatırımcılar için fırsat niteliğinde arsa satış ihalesine dair Taşınmaz satış ihale bilgileri Türkiye genelinde; www.milliemlak.gov.tr adresi üzerinden incelenebilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum