Badavut Köyü nerede, nasıl gidirlir?

Badavut Köyü Cumhurbaşkanlığı kararı ile koruma altına alındı. El değmemiş plajı, sakinliği ve gürültüden uzak doğal yapısı ile Badavut Köyü ve Badavut kumsalı gezilecek ve görülecek yerler arasında girdi Badavut Köyü , Badavut kumsalı nerede, nasıl gidilir?

Badavut Köyü nerede, nasıl gidirlir?
Editör: Hakan A.
06 Mayıs 2019 - 11:05

Ayvalık ilçesi Badavut köyü Cumhurbaşkanlığı kararı ile koruma altına alındıktan sonra merak edenler Badavut köyünü araştırmaya başladı.

Badavut köyü, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Şeytan Sofrası diye bilinen yerin hemen eteklerinde konumlanıyor. Kalabalık ve gürültüden uzak olan Badavut aynı zamanda temiz ve berrak plajıyla görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Badavut Köyü'ne ulaşmak için Balıkesir Ayvalık ilçesine geldiktem sonra Şeytan Sofrası'na ulaşmak gerekiyor. Daha sonra tabelalar sizi Badavut Köyü ve plajına ulaştırıyır.

Badavut Köyü koruma altına alındıCUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayımı 1023

Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Badavut Mevkii 1. ve 3. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren ve ekli harita ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğinde karar verilmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum