Bakan Ağbal’dan KDV açıklaması

Bakan Ağbal'dan KDV açıklaması

Son günlerin en önemli konularından biri olan KDV indirimi konusunda Maliye Bakanı Ağbal'dan flaş açıklama geldi. Bakan Ağbal, 'KDV’de yeni dönem bu yaz başlayacak' dedi.

15 Nisan 2017 - 09:45

Maliye Bakanı Ağbal'dan yaz ayında yapılacak çalışmalarla KDV iadesi konusunda radikal değişikliklerin sinyalini verdi. Bakan Ağbal'ın bahsettiği düzenlemeler neleri kapsıyor, kimleri etkileyecek?

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Nisan 2017 - İstanbul

Maliye Bakanı Naci Ağbal KDV indirimi ve iadesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 
Pek çok sektörde yatırım, üretim ve ihracat üzerinde oldukça büyük bir yük oluşturan Katma Değer Vergisi (KDV) uygulamaları kapsamında kaldırılma ve KDV'yi olabildiğince tüketimi vergileyen bir sisteme dönüştürmeyi amaçladıklarının altını çizen Bakan Ağbal, "Yaz aylarında çalışmaları bir noktaya getireceğiz" dedi.

 
Ülke genelinde özellikle katıldığı pekçok toplantıda kendisine en çok şikâyet edilen kanuların başında KDV olduğunu ifade eden Bakan Ağbal, KDV iadesinin yavaş işlediği yönünde eleştiri aldıklarını, vatandaş lehine önemli yeni düzenlemeler yaptıklarını ve bu durumu değiştirecek düzenlemelere devam edeceklerini vurguladı. Söz konusu yapılan ve yapılacak çalışmalar sonrasında KDV iade tutarlarının da hızla arttığına işaret eden Bakan Ağbal, bu yılın ocak ve şubat ayında vergi gelirleri tahsilat oranındaki artışın bütçe hedeflerinin üzerinde olduğunu kaydetti. Ağbal, "İlk iki aylık vergi gelirleri performansı yüzde 12 artış kaydetti" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..