Bakan Albayrak, 'Bankaların ücret ve komisyonlarına standartlar getirildi'

Bakan Albayrak, bankaların ücret ve komisyonlarına getirilen yeni tarifelere dair açıklama yaptı. Bakan Albayrak, "Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitemizin (FİKKO) gündemine aldığımız konu ile ilgili Merkez Bankası ve BDDK, ücret ve komisyonlara standartlar getirdi" dedi.

Bakan Albayrak, 'Bankaların ücret ve komisyonlarına standartlar getirildi'
Editör: Hakan A.
10 Şubat 2020 - 09:30 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 09:31

BDDK ve Merkez Bankası tarafından, bankacılık işlemlerinde alınan ücret ve tarifelere dair getirdiği yeni standartlar sonrasında ilk resmi açıklama Bakan Albayrak'tan geldi. Albayrak, sosyal medya üzerinden, "Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitemizin (FİKKO) gündemine aldığımız konu ile ilgili Merkez Bankası ve BDDK, ücret ve komisyonlara standartlar getirdi" dedi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafıdnan bakacılık işlemlerine yönelik getirilen standartlar sonrasında Hazine ve Malye Bakanı Berat Albayrak açıklamada bulundu.

Sosyal medya twitter üzerinden açıklamada bulunan Bakan Albayrak, "Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız ve iş dünyamız bankaların aldığı ücret ve komisyonlar ile ilgili şikayetlerde bulunuyordu. Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitemizin (FİKKO) gündemine aldığımız konu ile ilgili Merkez Bankası ve BDDK, ücret ve komisyonlara standartlar getirdi." dedi.banka eft havale ücretleri 2020

Albayrak, "Ticari müşterilerden alınabilecek ücret, masraf ve komisyon sayısı 2 bin 400’den 51’e, finansal tüketicilerde 20’den 16’ya indirildi, önemli sınırlamalar getirildi. 

Bu sayede vatandaşlarımızın ve özellikle ticari işlem yapanların maliyetlerinde büyük düşüş sağlandı.

bddk merkez bankası eft havale ücretleri 2020

EFT ücretlerine hem ticari hem de finansal tüketiciler için üst sınır getirildi. 6 ila 850 TL arasında değişen EFT ücretleri 1 ila 100 arasında sınırlandırıldı. Her kalemde ücretler 3’te 1 ila 6’da 1 oranlarında düşürüldü."
ifadelerini kullandı.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.


Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum