Bakan Koca: Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik! İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek

Bakan Koca az önce tweetledi ve İsveç'ten Türkiye'ye ambulans uçakla getirilen Leyla'nın babası hakkında son bilgiyi paylaştı. Sevgili Leyla...

Bakan Koca: Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik! İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek
Editör: Hakan A.
26 Nisan 2020 - 13:16
Türkiye, Dünya'nın neresinde olursa olsun, vatandaşının yanında olmaya devame diyor. Son olarak Leyla isimli genç kız tarafından İsveç'ten gelen yardım sesine kulak veren Sağlık Bakanlığı, özel ambulans uçakla vatandaşını İsveç'ten aldı!

Güncel Haberleri  - 26 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını nedeniyle Dünya'nın her yerinden Türk vatandaşlarını uçaklarla getirmeye devam eden Türkiye, İsveç'e ambulans uçak yolladı ve vatandaşını ülkesine getirdi. İsveç'te koronavirüse yakalanan Emrullah Gülüşken, ambulans ile hastaneye dahi götürülmeye gerek duyulmadan evde kaderine terk edildi. Kızı tarafından yapılan çağrı Sağlık Bakanlığı tarafından duyuldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imkanları seferber etti ve yaşanan gelişmelerle son dakika haberi az önce duyurdu.

Bakan Koca az önce tweet attı ve, 'Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. (Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.)' dedi.

İlk olarak Bakan Koca müjdeyi böyle vermişti, 'Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06'da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler.'

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum