Bakan Kurum'dan Van depremi açıklaması

Van depreminin yıl dönümünde Bakan Kurum, "Güvenli ve sağlıklı yapılar inşa ederek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz." dedi.

Bakan Kurum'dan Van depremi açıklaması
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2018 - 22:21

Deprem ülkesi Türkiye'de bundan 7 yıl önce  Van'da yaşanan acılar unutulmadı. 644 vatandaşın enkaz altında can verdiği depremin 7. yılında Bakan Kurum'dan önemli paylaşım.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri - 23 Ekim 2018 - İstanbul


23 Ekim 2011 tarihinde Van'da meydana gelen deprem hafızalardaki yerini korurken, depremde yaşamını yitirenler saygıyla anıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Van depremi nedeniyle bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında "Güvenli ve sağlıklı yapılar inşa ederek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz." dedi.Bakan Kurum tarafından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Van depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Tedbiri elden bırakmayacağız.  Güvenli ve sağlıklı yapılar inşa ederek ülkemizi depremlere hazır hale getireceğiz." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum