Bakan Kurum: 'İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümünü başlatacağız'

Murat Kurum duyurdu; İzmir'de tarihin en büyük kentsel dönüşüm çalışması başlatılıyor.

Bakan Kurum: 'İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümünü başlatacağız'
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 13:14
İzmir'de arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Enkaz kaldırma ve tarihin en büyük dönüşüm projesi için düğmeye basıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Bakanlığı, İzmir'de deprem sonrasında tarihin en büyük kentsel dönüşüm çalışmasına başlıyor. Açıklama Bakan kurum'dan Geldi.

Bakan Murat Kurum, İzmir'de yaşanan depremle birlikte hasarlı binaların tespitine ilişkin çalışmaların sürdüğünü, arama kurtarma çalışmalarınınn  ise 113 saat sonra tamalandığının altını çizdi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Bakan Kurum, 'İzmir’de yaşanan depremin ardından geçen 113 saat sonunda arama kurtarma çalışmalarımızı tamamladık. Enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarını da ivedilikle bitirerek, İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşümünü başlatacağız.

Depremde binası hasar gören vatandaşlarımız için yerinde ve rezerv alanlarımızda inşa edeceğimiz 3 bin konut, yatay mimari esasıyla, zemin artı 5’i geçmeyecek şekilde projelendirilecek. İzmir'e sağlam, güvenilir ve depreme dayanıklı örnek bir şehirleşme modeli kazandıracağız.'
ifadelerini kullandı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum