Tek tıkla hasarlı bina sorgulama hasartespit.csb.gov.tr

Depremde hasar tespiti alan binanızın hasarlı olup olmadığını öğrenmek, hasarlı bina hakkında raporu incelemek için hasartespit.csb.gov.tr web sitesi üzerinden online hasarlı bina sorgulaması yapabilirsiniz.

Tek tıkla hasarlı bina sorgulama hasartespit.csb.gov.tr
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 11:27
Binanızın hasar değerini öğrenmek, depremde hasar alıp almadığını görmek, son depremlerden sonra yapılan hasar tespit çalışmalarının binanıza olan etkisini görmek isteyenlerin yakından ilgilendiği hasar tespit sorgulama ekranı bakanlık tarafındna açıldı. İzmir'deki yıkılan binaları, az hasar gören veya orta hasarlı binalar dışında ağır hasarlı binaların tespit edilenler arasında olup olmadığını sorgulamak için haberimizi okumaya devam edin.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Kasım 2020 - İstanbul


İzmir'de meydana gelen ve tüm Türkiye tarafından yakından izlenen deprem sonrasında hasar tespit çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Bakan Kurum dün gece itibariyle hasar tespiti yapılan bina sayıosını ve hasarlı bina sayılarını açıkladı. İzmir'de az hasarlı, ve ağır hasarlı yıkılacak binaların tespitinde hızla yol alınırken, Bakan Kurum tarafından bölgede yıkımı yapılacak ağır hasarlı bina sayısı 178 olarak açıklanmıştı.

Çevre ve Şehircilik bakanlığı, İzmir depreminde hasar alan binaların listesini yayınladığı, daire sahiplerinin kolayca sorgulama yaparak binasının, evinin hasar durumunu öğrenebileceği sorgulama ekranları 3 Kasım 2020 itibarıyla açıldı. Vatandaşlar hasartespit.csb.gov.tr internet sitesine girerek, gerekli yerleri doldurup binası ve konutu ile alakalı yapılan hasar tespit sonucunu görebilecek.


Eviniz yıkılacak mı?

hasartespit.csb.gov.tr sitesi üzerinden yapılan sorgulama ekranından binanızın yıkılıp yıkılmayacağını, deprem veya farklı bir nedenden ötürü aldığı hasarı online olarak raporlayabileceksiniz.

Bakanlık İzmir'de hasarlı bina sayısını güncelledi

3 Kasım gece3si Bakan Murat Kurum, İzmir'de deprem nedeniyle hasar alan bina sayılarına ilişkin güncellemeyi paylaştı. Buna göre İzmir'de 18 Bin 355 adet bina tek tek hasar tespiti gerçekleştirilerek, bu binalarda yer alan toplamda 126 Bin 925 bağımsız birim konut  ve iş yeri hakkında hasar tespit raporu açıklandı. Bu binaların hasar tespit sorgulamasını altta verdiğimiz linklerden hızlıca yapabilirsiniz.
 


Hasar tespiti yapılan binanız ne kadar hasarlı?

Depremde hasar gören binanın durumunu öğrenmek isteyenler dikkat! Hasar tespiti yapıldıysa hasar durumunu nereden, nasıl öğrenilir sorusuna yanıt veren Bakan kurum, bir web sitesi üzerinden binanızın hasarlı olup olmadığına ilişkin hasar tespit sorgulama ekranını açtı.

Bakanlık tarafından hazırlanan hasartespit csb gov tr web sitesine girerek kolayca sorgulama ekranı üzerinden verilerinizi girerek bilgi alabilirsiniz. İzmir depreminde az hasarlı, orta hasarlı ve ağır hasarlı binalarının durumunu öğrenmek, binanızın durumunu incelemek için tıklayın.

bina hasar tespit sorgulama

YORUMLAR

  • 1 Yorum