Balıkesir'de çok sayıda alan için flaş karar!

Balıkesir'de Ayvalık ve Marmara ilçelerine bağlı bazı alanlara dair kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesine karar verildi.

Balıkesir'de çok sayıda alan için flaş karar!
21 Mart 2021 - 14:05 - Güncelleme: 21 Mart 2021 - 14:08
Balıkesir iline ilişkin çok sayıda alan için flaş kararlar alındı! Cumhurbaşkanı Kararları kapsamında Balıkesir'de Ayvalık ve Marmara Adaları'nda yer alan bazı alanlar için kritik korunacak hassas alan kararları alındı. ilgili karar 20 Mart tarihli Resmi Gazete ile resmen yürürlüğe giriş oldu.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri  Merkezi - 21 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye'nin önemli illerinde korunması gereken pek çok alan ile alakalı kritik kararlar alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Balıkesir ilinde çok sayıda alanın kesin korunacak hassas alan olarak tescil edilmesine karar verildi. Söz konusu karar Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanmış ve yürürlüğe girmişti. Peki hangi ilçelerde nereler korunacak? İşte Balıkesir için verilen son dakika kararın ayrıntıları.

Balıkesir iline bağlı Ayvalık ilçesi ile Marmara Adası'nda yer alan bazı alanlar için Cumhurbaşkanı Kararları kapsamında kesin korunması gereken alanlar olarak tespit edildiği kaydedildi. Söz konusu karar kapsamında Balıkesir ili Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Yalnız Adası Mevkii Doğal Sit Alanının statüsü kesin korunacak hassas alan olarak tescil edilmesine karar verildi.


Marmara ilçesinde ise; 2 Nolu Marmara Adası-Bedalan Mevkii Doğal Sit Alanının korunma statüsü kesin korunacak hassas alan olarak değişti.

4 Nolu Marmara Adası-Saraylar Mevkii Doğal Sit Alanı, 5 ve 6 Nolu Saraylar mevkii doğal sit alanları için kesin korunacak hassas alanlar olarak tescil edilmesine karar verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum