Reklamı Geç
Basın Ekspres yolunda Rotana ile dev ortaklık

Basın Ekspres yolunda Rotana ile dev ortaklık

Mar Yapı ile Körfez'in güçlü yatırım şirketlerinden otelcilik sektörünün ünlü marka zincilerinden biri olan Rotana ile dev bir anlaşmaya imza atarken G Rotana ile Basın Ekspres'te otel konforunda rezidanslar satışa sunuldu.

19 Kasım 2016 - 06:57 - Güncelleme: 19 Kasım 2016 - 06:59

Mar Yapı, Rotana ile yeni bir iş birliğine başlıyor. Mar Yapı imzasıyla İstanbul Halkalı'da Basın Ekspres Yolu’nda G Rotana projesine özel bir anlaşma ile otelcilik anlayışı ile proje geliştirilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Kasım 2016 - İstanbul

İstanbul'un önemli iş ve ofis akslarından biri olan, havaalanı ve bağlantı yollarının çıkış noktası Basın Ekspres yolu üzerinde yapılan G Rotana projesinde satışlara başlandı. Mar Yapı ve Rotana’nın ortak projesi G Rotana projesi,son zamanların değerlenen lokasyonu Basın Ekspres Yolu'nda inşaa edildi.

Körfez ülkelerinin Türkiye aşkı güvenle devam ederken, bölgenin otelcilkle yükselen önemli markalarının başında gelen Dünyanın çok sayıda ülkesinde yatırımı bulunan Rotana, rotayı Basın Eksprese çevirdi. Mar Yapı'nın Basın Ekspres üzerinde inşaa ettiği projesi için dev bir ortaklığa imza atan Rotana, otel markasını G rotana olarak hayata geçiriyor.

Bu kapsamda otelcilikle adını duyuran Rotana ilk kez bir otel projesinde sadece işletmeci olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak dev bir anlaşmayla Mar Yapı ile el sıkıştı. İstanbul'da basın önünde gerçekleştirilen imza töreninde anlaşmaya ilişkin ayrıntıları paylaşan Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Bizim Türkiye’ye güvenimiz yabancı yatırımcıyı da teşvik ediyor. Türkiye’ye güven, yatırımlara devam anlayışıyla Rotana gibi bir devle sermaye ortaklığıyla G Rotana projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

- G Rotana Basın Ekspres projesinde fark yaratan ortaklık

Proje hakkında bilgileri paylaşan Özkök, “G Rotana; 152 odalı bir otel ve 17 katta 1+1 ve 2+1 tiplerinde çatal bıçağından havlusuna kadar otel odası gibi döşenmiş 153 adet rezidans dairelerden oluşacak. Rezidanslarda ‘otel konforunda bir yaşam’ı seçebilecekler veya Rotana’nın farklı ülkelerde de kullanılan başarılı bir havuz sistemi olan ‘Otel Apartmanları’na dahil edilebilecek. 10 yıl Rotana'ya satın alınan rezidans daireler kiraya verilebilecek. Sözleşme kapsamında iki yıl boyunca yıllık olarak 1+1 rezidanslar için minimum 20.000 $, 2+1 rezidanslar için minimum 25.000 $ Rotana garantisi kapsamında rezidans sahiplerine ödenecek. Erst&Young tarafından denetlenecek bu sistemle her ay kendilerine gelecek durum raporuna göre dolar üzerinden gelir elde edecekler. Böylece Rotana’nın know-how’ı, otelcilik altyapısı ve rezervasyon ağı her bir rezidansı, yüksek potansiyele sahip birer yatırım aracına çevirebilecek. Bu sisteme dahil olmak istemeyenler ise rezidans hizmetlerini Rotana kalitesi ile hizmet verilecek.”

 Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr toplantı esnasında anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunurken,  Türkiye’nin potansiyeline inandıklarını, Rotana olarak 2020 yılına kadar 100 otele ulaşmak istediklerini ve İstanbul’un bu anlamda öncelikli destinasyonları arasında bulunduğunu söyledi. Selim El Zyr “Türkiye’de turizme ve ekonomiye güveniyoruz ve hem Rotana hem ortaklarımız için geleceğin çok daha iyi olacağına inanıyoruz” iadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..