Başkan Erdoğan'dan Ayasofya hamlesi! Ayasofya Cami olarak ibadete mi açılıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya için yeni bir adım atıyor. Ayasofya'nın ibadete açılması için talimat verdi.

Başkan Erdoğan'dan Ayasofya hamlesi! Ayasofya Cami olarak ibadete mi açılıyor?
Editör: Hakan A.
05 Haziran 2020 - 08:31
Yıllardır ibadete açılması konusunda vtaandaşın ısrarlı istekleri nihayet ses getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla geçtiğimiz günlerde Fetih suresi okutulan Ayasofya Camii gündemden düşmüyor. Yunanistanı adeta çıldırtan gelişme sonrasında çok önemli bir hamle daha gelmek üzere...  Ayasofya Camisi için önemli adımlar atılıyor...

Ayasofya formül aranıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1934’te Danıştay kararıyla müze yapılan Ayasofya’nın statüsünün değiştirilmesi için talimat verdiği gelen son dakika haberleri arasında. 

Konuyla alakalı Hürriyet Gazetesi'nden Gizem Karakış imzalı haberde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan AK Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, son günlerde ibadete açılması tartışılan Ayasofya da gündeme geldiğini vurguladı.


Haberde, Başkan Erdoğan’ın bu konuda 'Ayasofya’da namaz da kılınır, Fetih Suresi de okunur. Buna ancak ve ancak aziz milletimiz karar verir' değerlendirmesini yaptığı belirtildi.

Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Vakfı’na ait olan ve İstanbul’un fethinin sembolü niteliğindeki Ayasofya’nın 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla müzeye dönüştürüldüğünü anımsattı.

Erdoğan, kurmaylarına 'Ayasofya için bir çalışma yapın, değerlendirip konuşalım'
talimatı verdiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum