BDDK'nın tüketici kredisi vadelerini sınırlandırması sonrası 3 kamu bankasının kredi faiz oranları ne durumda?

Kredi faiz oranlarında özellikle tüketici kredileri için 60 ay vadelerden 36 ay vadelere sınırlandırma yapan BDDK'nın hamlesi sonrasında faizler merakla izleniyor. Tüketici kredisi faiz oranlarında değişiklik var mı? Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankalarının tüketici kredisi faizleri ne durumda?

BDDK'nın tüketici kredisi vadelerini sınırlandırması sonrası 3 kamu bankasının kredi faiz oranları ne durumda?
Editör: Hakan A.
05 Eylül 2020 - 11:38 - Güncelleme: 05 Eylül 2020 - 11:39
Türkiye'de koronavirüs salgını ile başlayan uzun vadelerde düşük faiz oranlı kredilerde zaman tamamlandı. İlk olarak konut kredisi faiz oranları ile başlayan yükseliş ve 180 ay vade sınırında yapılan değişiklikler uygulanırken, şimdi ise tüketici kredisi vadelerinde 60 aydan 36 aya sınırlama getirildi. Bankalar tüketici kredileri için uyguladıkları en yüksek vade sınır olan 60 ay vadeler, 36 ay ile sınırlandırıldı. Kararın sonrasında ise gözler tüketici kredisi faiz oranlarına çevrildi. Peki Bankaların tüketici kredisi faiz oranlarında düşüş var mı? Yükseliyor mu?

Emlak Pencerem / Kredi Haberleri  - 5 Eylül 2020 - İstanbul


Tüketici kredisi faizlerini merak edenler için güncel faiz oranları ve vade sınırı bilgileri haberimizde.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK tarafından Eylül ayının ilk haftasında alınan radikal kararla, bankaların tüketici kredisi üst limiti olan 60 ay vadeler, 36 ay ile sınırlandırıldı. Yaşanan bu önemli gelişme sonrasında vatandaşın gözü tüketici kredisi faiz oranlarına çevrildi. İhtiyaçların karşılanması adına tüketici kredisi almak isteyen vatandaş hagi faiz oranları ile kredi kullanacak?

Pandemi sürecinde elini taşın altına koyan kamu bankalarının tüketici için kredi faizlerinde indirime gitmesi, uzun vadelerde kredi kullandırmasında süreç tamamlandı. Türkiye genelinde başlayan normalleşme sürecinde ilk olarak konut kredisi faiz oranları ve vade sürelerinde kısıtlamaya gidilirken, son hamle Eylül ayı ile birlikte tüketici kredilerine getirildi. BDDK'ın dün aldığı karar ile bankaların tümü için 60 ay avde süresi tüketici kredileri için 36 aya çekildi.

3 kamu bankasında tüketici kredisi faiz oranları hangi seviyede?

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden tüketici kredisi kullanmak isteyenler dikkat! 3 kamu bankasının merak edilen güncel faizleri ne durumda sorusunun yanıtı haberimizde. BDDK'nın bankalar için aldığı yeni karar ile 60 ay vadeli tüketici kredisi kullanımında 36 ay vade sınırı getirilmesiyle birlike, kamu bankalarının faizleri merakla izleniyor. Peki hangi kamu bankası, 36 ay vade için tüketici kredisi faiz oranlarında hangi rakamları uyguluyor?Halkbank Tüketici Kredisi güncel faiz oranları

Kamu bankaları arasında tercih edilen Halkbank, 5 Eylül itibarıyla tüketici kredisi faiz oranlarını güncelledi. Bankadan 50 bin tl kredi kullanmak isteyen vatandaş, vade ve kredi faiz oranlarını merak ediyor. İşte Halkbank güncel tüketici kredisi faiz oranı ve vade sınır...

50 Bin TL kredi kullanmak isteyenler için Halkbank tüketici kredisi faizleri 1,21 seviyelerinde. Vade sınırlaması ile birlikte maksimum vade 36 ay olarak belirlenebiliyor.
  • AYLIK ÖDEMENİZ 1.793,21 (TL)
  • TOPLAM GERİ ÖDEMENİZ 64.555,56 (TL)
  • FAİZ ORANI %1,21
 
Ziraat Bankası tüketici kredisi faizleri


Türkiye'nin hemen her ili ve ilçesinde yer alan Ziraat Bankası üzerinden tüketici kredisi almak isteyen vatandaşlar 36 ay vade ile 1,24 faiz oranı ile kredisini şubeden veya şubeye gitmeden kullanabiliyor.
  • Taksit Tutarı:1.804,05 TL
  • Faiz Oranı:% 1,24
  • Yıllık Maliyet Oranı:% 19.8395

Vakıfbank tüketici kredisi faizleri

Tüketici kredisi kullanmak isteyenler için son kamu bankası Vakıfbank. Banka güncellenen ihtiyaç kredisi güncel faiz oranları ile 36 aya kadar yüzde 1.24 gibi bir faiz oranı uyguluyor.
 

Vakıfbank Tüketici Kredisi Bilgileri

Kredi Miktarı50.000,00 TLKredi TipiİHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI- ADK
Vade36Faiz Oranı%1,24
Taksit Periyodu1KKDF%15,00
Ödemesiz Dönem3BSMV%5,00
Toplam Ödenecek Tutar65.561,22 TLTaksit Tutarı3.372,51 TL
Kredi Tahsis Ücreti250,00 TLEkspertiz Ücreti0,00 TL
Yıllık Maliyet Oranı*%19,7685

YORUMLAR

  • 0 Yorum