BDDK o bankalara ceza üstüne ceza yağdırdı...

Özellikle koronavirüs salgını esnasında müşteri taleplerinden kaçan, kredi erteleme ve yeni kredi konusunda yokuş yapan bankalar için sıkı takipte olan BDDK ceza yağdırdı. BDDK'dan 7 bankaya idari para cezası...

BDDK o bankalara ceza üstüne ceza yağdırdı...
Editör: Hakan A.
09 Temmuz 2020 - 18:26 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 18:28
BDDK çok sayıda banka için idari para cezası kesti! Tüm Dünya üzerinde etkili olan koronavirüs salgını sürecinde ekonomik sorunlar yaşanırken, Türkiye'de özellikle bankalar kredi ertelememek, yeni kredi vermemek adına müşterilerine türlü bahanelerle ayak diremesi günlerce gündem olmuştu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 9 Temmuz 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından sıkça uyarılan bankalar BDDK radarından kaçamadı. Pandemi sürecinde vatandaşın yoğun olarak şikayet ettiği Bankalara ceza yağmaya devam ediyor. BDDK 7 bankaya idari para cezası kesti.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)  müşteriler tarafından iletilen şikayetlerin incelenmesi sonucunda 7 bankaya 204 milyon 651 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

 

BDDK tarafından verilen para cezalarına dair yapılan açıklamada,

'Bireysel ve ticari müşteriler tarafından Kurumumuza iletilen şikayetler incelenmiştir.

Bu kapsamda, şikayete konu bankalar hakkında Kurumumuz denetim elemanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen Raporlarda yer alan tespitlere ilişkin olarak ilgili mevzuat ve Kurumumuzca bankalara iletilen talimatlara aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09.07.2020 tarihli toplantısında alınan Kararlar ile ilgili mevzuat uyarınca 7 bankaya toplam 204.651 bin TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

 Söz konusu şikayetlere ilişkin inceleme süreçleri kesintisiz devam etmektedir.' ifadelerine yer verildi.

Son olarak geçtiğimiz ay BDDK yine bazı bankalara ceza yağdırmıştı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum