Bilkent Şehir Hastanesi açılış tarihi belli oldu

Türkiye'nin sağlık alanında hayata geçirilen Şehir Hastanelerine bir yenisi daha ekleniyor. Başkentte dev şehir hastanesinin yapımı hızla devam ederken, açılışı için geri sayım başladı. Peki Bilkent Şehir Hastanesi açılışı ne zaman yapılacak?

Bilkent Şehir Hastanesi açılış tarihi belli oldu
Editor: Hakan A.
28 Ekim 2018 - 09:51 - Güncelleme: 28 Ekim 2018 - 09:55

Şehir hastaneleri sayesinde, her türlü olanağın vatandaşın hizmetine sunulduğu sağlık alanında Türkiye önemli adımlar atmaya devam ediyor. Dev şehir hastaneleri, bölgenin sağlık ihtiyaçlarını tek çatı altında vatandaşa sunuyor. Şehir hastanelerinin en yenisi Başkentte hayata geçiriliyor. Sadece acil servisi bile, 3 acil servise bedel... Bilkent Şehir Hastanesi açılışı için geri sayım başlarken, dev hastanenin açılış tarihi belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Ekim 2018 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda dev şehir hastanelerinin tesisi devam ediyor. Başkent Ankara'da yapımı hızla devam eden Bilkent Şehir Hastanesi açılışı için gün sayıyor. A'dan Z'ye modern bir tasarımla hayata geçirilen, son teknoloji tıbbi cihazların yer alacağı dev şehir hastanesi kısa süre sonra açılışı yapılarak Ankaralılar başta olmak üzere, çevre illere, hatta yurt dışından gelecek olanlara da hizmet verecek.

Türkiye'nin en büyük hastaneleirnden biri olacak Bilkent Şehir Hastanesi'nin yapımı büyük bir hızla sürerken, açılışının ise önümüzdeki ay yapılması planlanıyor. Acil Servis Merkezi'nde 24 tedavi arenasında 290 yatak, 20 muayene odası, 50 poliklinik odası, 4 tam donanımlı ameliyathane, 32 yataklı acil kritik yoğun bakım yatağı ile 24 yataklı travma gözlem arenası bulunuyor. 7/24 esasına göre hizmet verilecek acil serviste 50 hekim görev yapacak. 

Toplamda 180 dönüm büyüklüğünde olan arazi üzerinde inşa edilen Bilkent Şehir Hastanesi, uluslararası tanıtımlara model olmak için tasarlandı. Hastanesi kapsamında, genel hastane, ana hastane, kalp-damar, kadın doğum, çocuk, nöroloji ve ortopedi, çocuk, kadın doğum, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri olmak üzere 9 hastane ve bu hastanelerle bağlantılı acil servisleri 7/24 hizmet verecek. 39 bin metrekarelik alana inşa edilen ve üç hastane büyüklüğündeki Bilkent Şehir Hastanesinin acil servisi, kadın doğum ve çocuk, yaşam desteği ve normal acil servis olmak üzere 3 farklı birimden oluşucak.

Bilkent Şehir Hastanesi Mersin, Yozgat, Isparta, Adana, Kayseri ve Elazığ'dan sonra hizmete giren 7'nci şehir hastanesi olacak. Toplam 3 bin 704 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük üçüncü sağlık kompleksi olan hastanede günlük 40 bin hasta tedavi görecek ve 6 bini tıbbi personel olmak üzere toplamda 11 bin çalışan hizmet verecek.