Bitcoin (BTC) 50 Bin USD sınırına dayandı! Kırabilecek mi?

Kripto paralarda inanılmaz yükseliş sürüyor. BTC fiyatları son yılların en büyük rekorunu kırarken, 1 BTC 50 Bin Dolar sınırına kadar yükselmiş durumda.

Bitcoin (BTC) 50 Bin USD sınırına dayandı! Kırabilecek mi?
Editör: Hakan A.
16 Şubat 2021 - 09:03
Türkiye'de son yıllarda önemli bir yatırım aracı olarak altın ve Dövizden çıkanların soluğu aldığı yer olan kripto para borsalarında rekor üstüne rekorlar peş peşe geliyor. 2021 yeni yıl ile birlikte pik yapmayı sürdüren tüm kripto paralarda yükselişler sürüyor. En fazla göze batan dijital para birimi ise Bitcoin oldu. Özellikle Tesla'nın patronu Elon Musk'ın yatırım dokunuşu ile birlikte adeta BTC grafiği uçuşa geçti. Bu sabah itibariyle 50 Bin USD sınırına kadar gelen BTC fiyatlarının nereye gideceği merak ediliyor. Diğer taraftan 50 Bin Dolar kırılır mı soruları soruluyor...

Dünya genelinde yakından takip edilen kripto para birimleri rekor kırmayı sürdürüyor. Elon Musk ile birlikte 2021 yılı adeta kripto para yılında geçiş dönemini hızlandırmış gibi duruyor. Yıl sonuna kadar BTC fiyatları için çeşitli tahminler ortaya atan uzmanlar, yaşanan yükselişin süreceği görüşünde.

Özellikle Aralık ayında başlayan yükselişler kripto para birimlerini coştururken, hareketi gören yatırımcı ise dolar ve altından çıkarak dijital paralara yatırımını kaydırdı. Anlık hızlı yükseliş ve düşüşlerle paralarına para katan yatırımcılar, aynı şekilde büyük kayıplar da yaşadı. 

ELON MUSK BİR DOKUNDU, BTC UÇTU

Son yılların en büyük hareketi ise Tesla, Spacex gibi dev yatırımlarla Dünyunın konuştuğu isim olan Elon Musk'un sihirli dokunuşları oldu. 1.5 Milyar dolar tutarında yatırım yaptığını duyurarak rekor yükselişin başlamasına neden olan Musk, diğer taraftan Dogecoin yatırımı ile en fazla konuşulan isimler arasına girdi. Bir tweet atarak piyasaları karıştırma gücüne sahip Musk'ı pek çok isim ise sorguluyor.

1 BTC 50 BİN USD SINIRINDA

Son günlerde yaşanan yükselişler 50 Bin USD bandına kadar ilerlemiş durumda. Haberimizin yayına hazırlandığı sıralarda 1 Bitcoin fyatı 49 Bin 100 Dolar iken TL karşılığı ise 341 Bin 520 TL olarak işlem görmeye devam ediyor.

DOLAR 7'Yİ KIRDI. NEREDEN DÖNER? 18 ŞUBAT MERKEZ B.FAİZ KARARI NASIL ETKİLER?
bitcoin btc rekor yükseliş grafik 16 şubat 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum