Dolar güne nasıl başladı? 1 Dolar kaç TL, ne kadar oldu?

Dolar kurunda düşüş sürerken, haftanın ikinci iş sabahında 1 Dolar kaç TL'den işlem görüyor? Gözler serbest piyasada Dolar ve Euro kurunda...

Dolar güne nasıl başladı? 1 Dolar kaç TL, ne kadar oldu?
Editör: Hakan A.
16 Şubat 2021 - 08:14 - Güncelleme: 16 Şubat 2021 - 08:17
Dolar fiyatlarında sert düşüşler devam ederken, dün itibariyle son 6 aylık dilimde en düşük seviyelere gerileyen Dolar kuru TL karşısında değer kaybı yaşıyor. Peki 1 Dolar bu sabah itibariyle kaç TL'den işlem görmeye başladı? Haftanın ikinci  gününde Merkez Bankası'nın repo ihalesini tamamladığı sabahta 16 Şubat Salı sabahı Dolar kuru TL karşısında ne durumda? Dolar fiyatını merak edenler için işte piyasalarda son drumum.

Şubat ayına düşüşle başlayan ABD Doları, TL karşısında değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Ekonomi çevrelerinde anlık olarak merakla takip edilen USD'deki düşüş yeni haftayla birlikte hızlandı. TCMB, BDDK ve Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Ocak ayı itibariyle yapmaya başladığı hamleler Dolar kurunda gevşemelere, TL'nin Dolar karşısında değerlenmesine neden oldu. Piyasalarda olumlu hava esmeye devam ediyor.

16 ŞUBAT DOLAR KURU! 1 USD KAÇ TL?

Yeni hafta ile birlikte dolar kurunda hızlı düşüş devam etti. Haftanın ilk iş günü Pazartesi günü Dolar son 6 aydan bu yana ilk kez 6 TL bandına girdi. 7 TL'nin altına düşen 1 Dolar, TL karşısında değer kaybetmeyi sürdürdü. Haftanın ikinci iş sabahı Salı sabahında ise 1 Dolar kaç TL merak ediiyor. Sabah açılış itibariyle 1 Dolar  serbest piyasada 6.94 TL seviyelerinde düşüşünü sürdürüyor. 

AVRO'DA DÜŞÜŞ TRENDİNE GİRDİ!

Diğer taraftan benzer bir düşüş Euro cephesinde yaşanıyor. Haftaya düşüş trendi ile başlayan Avro'da TL karşısında kayıp sürüyor. 1 Avro şu sıralarda 8.425 TL seviyesinden işlem görüyor. 

Gün içerisinde yaşanacak gelişmeler iç ve dış piyasalar yakından takip edilecek.

Haberin hazırlanış ve kur alış saatı 08:15'dir. Anlık kur değişiklikleri değişebilmektedir.
 

DOLAR 7'Yİ KIRDI. NEREDEN DÖNER? 18 ŞUBAT MERKEZ B.FAİZ KARARI NASIL ETKİLER?


YORUMLAR

  • 0 Yorum