Bursa'da İnegöl ve Yenişehir'de bazı orman sınırları kaldırıldı

Bursa Yenişehir ve İnegöl ilçelerinde bazı ormanlık alanların sınırları değiştirilerek orman vasfı kaldırıldı.

Bursa'da İnegöl ve Yenişehir'de bazı orman sınırları kaldırıldı
Editör: Hakan A.
26 Kasım 2020 - 09:14
Bursa'da İnegöl ve Yenişehir ilçelerinde yer alan bazı alanların orman sınırları dışına çıkartılması hakkında karar alındı. İşte orman sınırı kaldırılan o yerlerin listesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde 81 ilinde pek çok ilçesinde önceden belirlenen ve orman vasfını kaybetmiş pek çok alan için sınırların genişletilmesi çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamda Bursa iline balı İnegöl ve Yenişehir ilçelerinde  bulunan bazı yerlerin özellikle orman vasfını yitirmiş alanların sınırlarında değişikliğe gidildi.

Bursa İli, İnegöl İlçesi, Hamzabey Mahallesi ile Yenişehir İlçesi, Çayırlı Mahallesinde Bulunan Bazı Alanların Orman Sınırları Dışına Çıkartılması Hakkındaki Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3227)


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan açıklamada, Bursa İnegöl ilçesi, Hamzabey Mahallesi ilçe Yenişehir ilçesinde Çayırlı Mahallesi bulunan, bilim be fen bakımından orman olarak muhafazasında hiçbir yarar görülmeyen ve tarım alanına dönüştürülmesi de mümkün olmayan ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların orman sınırları dışına çıkartılmasına karar verildi.

Orman alanı vasfını yitiren ve hakkında karar verilen alanların Devletin hükmü ve tasarrufu altında veya Hazinenin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Orman Genel Müdürlüğüne orman tesis etmek üzere tahsis yapılır.

Karapınar Devlet ormanı, Karabayrak Devlet ormanı, Yolgeçen Devlet Ormanı ve Örencik Devlet Ormanları için orman sınırlarının kaldırılmasına ilişkin karar alınarak bugün Resmi Gazetede resmen yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'nin 26 Kasım tarihli sayısında yayınlanan kararın tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

İşte sınırları belirlenen o yerlerin listesi;

bursa orman alanları

bursa orman

YORUMLAR

  • 0 Yorum