İzmir'de Bayraklı ilçesinde bazı alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı

İzmir Bayraklı'da bazı alanların orman sınrları dışına çıkartılmasına dair Resmi Gazete'de yayınlanan kararın ayrıntıları belli oldu.

İzmir'de Bayraklı ilçesinde bazı alanlar orman sınırları dışına çıkartıldı
Editör: Hakan A.
26 Kasım 2020 - 08:56
İzmir ilinde Bayraklı ilçesinde yer alan bazı alanların orman sınırları dışına çıkartılması hakkında karar alındı. İşte orman sınırı kaldırılan o yerlerin listesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin 81 ilinde pek çok ilçesinde önceden belirlenen pek çok alan için genişletme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda İzmir iline balı Bayraklı ilçesi sınırları içinde bulunan bazı yerlerin sınırlarının genişletilmesi yönünde karar alındı.

İzmir İli, Bayraklı İlçesi, Bayraklı Mahallesinde Bulunan Bazı Alanların Orman Sınırları Dışına Çıkartılması Hakkındaki Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3226)


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan açıklamada, İzmir Bayraklı ilçesi, Bayraklı Mahallesinde bulunan, bilim be fen bakımından orman olarak muhafazasında hiçbir yarar görülmeyen ve tarım alanına dönüştürülmesi de mümkün olmayan ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanların orman sınırları dışına çıkartılmasına karar verildi.

Orman alanı vasfını yitiren ve hakkında karar verilen alanların Devletin hükmü ve tasarrufu altında veya Hazinenin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Orman Genel Müdürlüğüne orman tesis etmek üzere tahsis yapılır.

İşte snırları belirlenen o yerlerin listesi;

izmir bayraklı orman vasfı yitirilen yerlerin listesi
izmir bayraklı orman vasfı yitirilen yerler

YORUMLAR

  • 0 Yorum