Bursa Gemlik'te TOGG yerli otomobil fabrikası yolu için kamulaştırma başladı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG için Bursa'da Gemlik ilçesinde yapımı büyük bir hızla devam eden otomobil fabrikası için bağlantı yollarında acele kamulaştırma çalışması başladı.

Bursa Gemlik'te TOGG yerli otomobil fabrikası yolu için kamulaştırma başladı
Editör: Hakan A.
24 Eylül 2020 - 08:07 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 08:09
Türkiye'nin gurur projelerinden biri olan doğuştan elektrikli otomobillerin üretimin yapılacağı Bursa Gemlik'te hayata geçirilen yerli otomobil fabrikası için son dakika gelişmesi yaşanıyor. Bursa iline bağlı Gemlik ilçesinde inşaatı büyük bir hızla sürdürülen TOGG otomobil fabrikası için yolların kamulaştırılmasına başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Eylül 2020 - İstanbul


2022 yılında üretim bantlarından indirilmesi ve yollara çıkması planlanan TOGG yerli otomobil fabrikası için yeni gelişme bu sabah Resmi Gazete'de duyuruldu. İnşaat çalışmaları hummalı bir şekilde hızla sürdürülen Bursa Gemlik'te yükselen TOGG yerli otomobil fabrikasına ulaşacak yollar için kamulaştırma çalışması başlatıldı. Pek çok arsa ve taşınmaz için acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, TOGG Bursa Gemlik otomobil fabrikası'na giden yolların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kamulaştırılmasına karar verildi. Karar Resmi Gazete'de ilan edilerek resmen yürürlüğe girdi.


Dünya'nın en modern otomobil fabrikası olacak, son teknolojiyle inşaa edilen, üretiminde en son teknoloji ile robotların kullanılacağı TOGG Bursa Gemlik fabrikası inşaatı temel atılması sonrasında inşaat firması tarafından hızla yapımı sürüyor. TOGG Bursa otomobil fabrikasının inşaat sürecinde yaşanan gelişmeler kamuoyunda yakından takip ediliyor. İşte TOGG yerli otomobil fabrikasında gelinen son durum.

--- Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tarafından Bursa İlinde İnşa Edilmekte Olan Elektrikli Otomobil Üretim Tesisine Ulaşımı Sağlayacak Bağlantı Yolu Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2975)

İlgili kararın ayrıntılarını Resmi Gazete'nin 24 Eylül 2020 tarihli sayısında inceleyebilirsiniz.
TOGG BUrsa Gemlik otomobil fabrikası yolları kamulaştırma kararı kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi


Fabrika üretimi Murat Akdaş'a emanet!

Her yeni gün farklı bir gelişme ile çalışmaların sürdürüldüğü Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'da son olarak üretim müdür ataması gerçekleştirildi. TOGG’da üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum