Büyükçekmece’ye dev proje "Kıyı İstanbul"

Büyükçekmece'ye dev proje "Kıyı İstanbul"

Büyükçekmece’nin en büyük konut projesi Kıyı İstanbul 4 Nisan 2017 tarihinde görücüye çıkıyor. Kıyı İstanbul projesi ön talep toplamaya devam ediyor.

22 Mart 2017 - 11:25

İstanbul Avrupa Yakası konut projelerine Büyükçekmece bölgesinde hayata geçirilecek dev proje "Kıyı İstanbul" çarşı, marinasıyla ekleniyor. Kıyı İstanbul projesi lansman tarihi 4 Nian olarak belirlendi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Mart 2017 - İstanbul

İçinde marina, butik otel ve 7 caddeden oluşan açık hava müzesi niteliğindeki çarşı birimleri ile Kıyı İstanbul projesi 240 milyon Euro yatırımla Büyükçekmece’de yükselecek

Yerleşim, imar, altyapı ve çevre sorunlarını şehircilik donanımı ile çözmüş, İstanbul’un bir kıyı kenti olan Büyükçekmece, yatırım değeri 240 milyon Euro’luk karma bir projeye ev sahipliği yapacak.

Avrupa Konseyi'nin şehircilik ile sosyal ve kültürel alanlardaki en önemli projelerinden biri olan ‘12 Yıldız Şehir’ unvanına sahip Büyükçekmece, şimdi de içerisinde marinası, oteli ve çarşısı olan Kıyı İstanbul projesi ile gündeme gelecek.

Dünyanın pek çok ülkesinde 40’dan fazla sektörde yatırımları bulunan 4 çok uluslu şirketin ortaklığından doğan Yeditepe Marina imzası ile hayata geçen Kıyı İstanbul projesinin tüm detayları 4 Nisan Salı günü yapılacak basın lansmanında paylaşılacak.

Ortakların yanı sıra 22. ve 23. Dönem İstanbul, 24. Dönem Rize Milletvekili olan Sayın Nusret Bayraktar ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün katılımıyla Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşecek lansmanda projenin sahip olduğu ilkler, mimarisinde esinlenilen Avrupa şehirleri, su sporları ve rüzgar sörfünün yapılabileceği marinadaki ayrıcalıklar ve tüm rakamsal veriler anlatılacak.