Büyükşehir Belediyeleri ve benzer kurumların vergi kesintilerinde...

Büyükşehir Belediyeleri ve benzer kurumların vergi kesintilerinde flaş değişiklik

Ülke çapında görevli Büyükşehir Belediyeleri ve bağlı benzer kurumların vergilerinde yapılacak kesintilerde değişiklik yapıldı. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

06 Ağustos 2017 - 08:57

Belediye ve benzer kurumların vergi gelirleri kesintilerinde değişikliğe gidildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Ağustos 2017 - İstanbul

Türkiye genelindeki tüm Büyükşehir Belediyeleri, İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bunların Bağlı Kuruluşların Vergi gelirleri üzerinden yapılan kesintilere dair esaslar yeniden belirlendi.

Büyükşehir Belediyeleri, İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bunların Bağlı Kuruluşlarının Borçlarına Karşılık Genel Bütçe Vergi Gelirleri Tahsilat Toplamı Üzerinden Ayrılacak Paylardan Yapılacak Kesintilere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar yeniden belirlendi. İlgili karar Resmi Gazete'nn bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Kanun kapsamında yapılan yeni düzenleme ile buna göre, yeniden yapılandırılan ve genel genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılan paylardan kesinti yoluyla tahsil edilecek borçları kapsıyor. Borçların toplamı için kuruluşların genel bütçe ve vergi gelirleri tahsilat  toplamı üzerinden ayrılacak paylardan aylık taksit miktarına mahsup edilmek üzere bu maddenin birinci fıkrasına göre %40 oranında kesinti yapılan kuruluşlar için ilave %10 oranında, % 25 oranında kesinti yapılan kuruluşlar için ilave %25 oranında kesinti yapılır denildi.

Karara ilişkişn ayrıntıları incelemek için Tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..