Can Holding'in teknoloji şirketi Tectone ile "Awox" marka yerli televizyon üretecek

 100’de yüz yerli üretim stratejisi ile elektroniğe Türk Malı damgasını vuran Can Holding bünyesindeki teknoloji şirketi Tectone iki markasıyla Dünya'ya teknoloji satacak. Yerli üretim telefon, tablet ve bilgisayar ekranı ve Televizyon üretimi için düğmeye bastı.

Can Holding'in teknoloji şirketi Tectone ile "Awox" marka yerli televizyon üretecek
Editör: Hakan A.
17 Mart 2017 - 08:35 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 22:33

Can Holding’in teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketi Tectone, Awox markası adıyla Türk malı televizyon üretmek için kolları sıvadı. Markanın ürettiği küçük ev aletleri ve teknoloji ürünleri Dünya devleri ile yarışıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Mart 2017 - İstanbul

 100’de yüz yerli üretim stratejisi ile elektroniğe Türk Malı damgasını vuran Can Holding bünyesindeki teknoloji şirketi Tectone 2017 yılı hedeflerini açıkladı. Firma yetkilileri bu içerisinde telefon, tablet ve bilgisayar ekranı üretmenin yanında yüzde yüz Türk malı televizyon üreteceklerini bildirdiler.

İthalat yarasına merhem oldu…

Türk malı üretimin önemine dikkat çeken firma yetkilileri,”Elektronik Türkiye’nin dış ticaret açığında önemli bir yer tutuyor. Awox markası ile tüketici elektroniği ürünlerinin hem yüksek teknoloji ile buluşturduk hem de ekonomide ithalat yarasına merhem olduk. Üretim ve pazar payımızla Türkiye’nin ilk 5’i içine girmeyi başardık. İhracat noktalarını da her geçen gün artırarak dünya markası olma hedefimize yaklaşıyoruz. Uluslar arası tescilli Tüketici Elektroniği, Küçük Ev Aletleri ve Isıtma-Soğutma Teknolojisi sektörlerinde üretim kapasitemizi yıllık 8 milyon adete yükselterek Türkiye’nin devleri arasına girmeyi başardık. Ürünlerin tasarımları ve testlerini kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz, kalıp ve patentlerimizle çok sayıda ürüne Türk Malı damgası vuruyoruz. Çok sayıda uluslararası sertifika ile de ülke ekonomisine kazandırarak katkı sağlıyoruz.”dediler.
 

awox

Firma yetkilileri yüzde 100 Türk sermayeli şirketin, ülke çapına yayılmış 15.000’ in üzerinde farklı noktalarda satışının bulunduğunu ifade ettiler. Can Holding enerji, turizm, elektronik, sağlık ve inşaat alanlarında ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan başarılı çalışmalarla göz dolduruyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum