Çekmeköy-Ümraniye metrosu Pazar günü açılıyor

Çekmeköy-Ümraniye metrosu Pazar günü açılıyor

Üsküdar-Çekmeköy sürücüsüz metro hattında Ümraniye Yamanevler ile Çekmeköy hattında seferler 21 Ekim 2018 Pazar günü başlıyor. Çekmeköy-Ümraniye sürücüsüz metro hattı açılışını Başkan Erdoğan gerçekleştirecek.

Editor: Hakan A.
19 Ekim 2018 - 14:29 - Güncelleme: 19 Ekim 2018 - 14:29

21 Ekim 2018 Pazar günü açılışı gerçekleştirilecek Ümraniye Yamanevler-Çekmeköy sürücüsüz metro hattı için geri sayım başladı. Açıldı, açılıyor denen Çekmeköy Ümraniye metrosu için son günler... Açılışı ile her gün 600 bin İstanbullu Çekmeköy Üsküdar arasında seferlerden faydalanacak. Açılış Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Ekim 2018 - İstanbul


İstanbul'un ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye M5 metro hattında ikinci etap açılışı Pazar günü yapılacak. İstanbul Anadolu Yakası'nda Çekmeköy Üsküdar arasında trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan merakla beklenen Çekmeköy-Üsküdar sürücüsüz metrosu için açılış tarihi 21 Ekim Pazar günü olarak belirlendi. 

Konuyla alakalı geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Metroyu bitirdik, en son bittikten sonra deneme sürüşü ve sertifikalandırma da bitti. 21 Ekim Pazar günü saat 15.30'da açıyoruz. İstanbullulara hayırlı olsun. İlk defa Türkiye'de sürücüsüz metro olarak Üsküdar Ümraniye metrosunu açmıştık. Şimdi ikincisi olan Ümraniye-Çekmeköy hattını açmış olacağız. Pazar günü itibariyle işlemeye başlayacak. Metro açıldığı zaman o hattın artık ulaşım aksları yeniden şekillenecek. Gerek belediye otobüslerinin metroya ulaşım şekli, gerekse diğer toplu taşıma araçları da şekillenecek. O hatta çok ciddi bir rahatlama olacak" ifadelerini kullandı.

Açılışı Başkan Erdoğan yapacak

Hattın ilk ayağı olan Üsküdar-Yamanevler arasını 15 Aralık 2017'de hizmete açan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ekim Pazar Günü Madenler Durağı'nda metro istasyonunun üzerindeki meydanda düzenlenecek törende Yamanevler-Çekmeköy arası sürücüsüz metro hattının yeni etabını hizmete açacak.