Cengiz Yavilioğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda bu sabah yapılan atama kararı gündemde. Bakan Yardımcısı pozisyonunda görev yapan Osman Dinçbaş görevden alınırken yerine geçen isim ise Cengiz Yavilioğlu olarak açıklandı.

Cengiz Yavilioğlu, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu
30 Ocak 2021 - 10:06 - Güncelleme: 30 Ocak 2021 - 10:26
Türkiye ekonomisi için önemli çalışmaların alt yapıları oluşturulmaya devam ederken, bugün Resmi gazete atama kararları kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda önemli bir koltuk değişimi gerçekleştirildi. Bakan yardımcısı pozisyonunda görev yapan isim olan sman Dinçbaş görevden alınarak yerine yeni bir isim atandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 30 Ocak 2021 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda koltuk değişimleri sürüyor. Yapılan son değişiklikle birlikte bakan yardımcılığı görevini sürdüren isim Osman Dinçbaş görevden alındı. Yerine atanan isim ise Cengiz Yavilioğlu getirildi.

Konuyla alakalı Resmi gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararnamesi kapsamında, 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman Dinçbaş görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Cengiz Yavilioğlu atanmıştır.

İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmen yürürlüğe girerek atama işlemi gerçekleştirildi.

cengiz yavilioğlu atama kararı 30 ocak 2021

Resmi Gazete 30 Ocak 2021 Cumartesi sayı 31380

CENGİZ YAVİLİOĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ BİYOGRAFİSİ

1970 yılı Erzurum doğumlu olan Cengiz Yavilioğlu, ekonomist olarak biliniyor. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı. 

Doktorasını Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak göreve başladı. 

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, TEDAŞ Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ, Karadeniz Bakır İşletmeleri AŞ ve Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Başkanlıklarını yaptı. 

Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalıştı. 

İngiltere Regent's Collage Ekonomi Üniversitesinde misafir araştırmacı olarak bulundu. Yayınlanmış kitapları ve makaleleri bulunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Arapça bilen Yavilioğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.


GÜNÜN DİĞER ÖNEMLİ ATAMASI

Günün önemli atamaları arasında yer alan bir diğer atama haberi ise Türkiye Varlık Fonu için gerçekleştirildi. 

Prof. Dr. Erişah Arıcan, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu


YORUMLAR

  • 0 Yorum