Çok sayıda ili kapsayan kamulaştırmalar...

Çok sayıda ili kapsayan kamulaştırmalar başladı

Pek çok ili kapsayan ve onlarca projenin yapımı için 12'den fazla ilde acele kamulaştırmalar başladı. Hangi illerde, hangi projelerde kamulaştırma yapılacak?

Çok sayıda ili kapsayan kamulaştırmalar başladı
Editor: Hakan A.
24 Ekim 2018 - 07:33
Reklam

Türkiye genelinde hayata geçirilen veya planlanan onlarca proje için acele kamulaştırmalar yapılacak. Kamulaştırma yapılmasına ilişkin ayrıntılar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Ekim 2018 - İstanbul


Türkiye genelinde yapımı planlanan veya devam eden pek çok proje ile alakalı kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bu çerçevede 12 ili kapsayan bazı projeler için Devletin ilgili kurumları tarafından acele kamulaştırma çalışmaları başlatıldı. Yapılacak olan kamulaştırmalara ilişkin ayrıntılar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Pek çok projenin yapıldığı illerde kamulaştırma yapılacak yerlere ilişkin ayrıntılar haberimizde. Başta Diyarbakır ili olmak üzere, Kastamonu, Malatya, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Muş, Bitlis, Siirt, Ordu, Balıkesir, Trabzon ve İzmir illerinde yürütülen önemli projeler için acele kamulaştırma yapılacağı kaydedildi.

İşte Kamulaştırma yapılacak iller ve projelerin tam listesi

––  Kastamonu İlinde Tesis Edilecek Başköy Regülatör ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 195) ile alakalı ayrıntıları buradan görebilirsiniz.

––  Malatya İlinde Tesis Edilecek Sadıklı Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 200) ile alakalı ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

––  2018 Yılı Yatırım Programında 2007E010140 Proje Numarasıyla Yer Alan, Halkalı-Kapıkule Demiryolu Projesi Kapsamında İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne İlleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 202) ayrıntıları için tıklayın.

––  154 kV (Akdağmadeni TM-Artova Çimento TM) Brş.N-DDY Eşmebaşı TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 203) ile alakalı ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

––  Muş İli, Bulanık ve Malazgirt İlçeleri ile Ağrı İli, Patnos İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 205) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Diyarbakır İli, Bismil, Silvan, Sur, Hazro, Kocaköy ve Lice İlçeleri ile Bingöl İli, Genç ve Merkez İlçeleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 206) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Bitlis İli, Güroymak, Tatvan ve Ahlat İlçeleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 207) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Siirt İli, Kurtalan İlçesi ile Batman İli, Beşiri ve Kozluk İlçeleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 208) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Ordu İlinde Tesis Edilecek Kardelen Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 209) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Balıkesir Rüzgar Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 210) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  Trabzon İlinde Tesis Edilecek Kılıçlı Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 211) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

––  İzmir İlinde Tesis Edilecek Ovacık Rüzgar Enerji Santralinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Tapuda Hazine Adına Tescil Edilmek Üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 212) ile alakalı ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.

––  Kütahya İli Merkez İlçesine Bağlı Gevrekseydi Köyünün Tüzel Kişiliğinin Kaldırılarak Kütahya Belediyesine Katılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 213) ile alakalı ayrıntılar için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum