Cumhurbaşkanı Erdoğan 45 günde tamamlanan Sancaktepe hastanesini açıyor

Pandemi Hastanesi olarak tasarlanan ve yapımı 45 günde tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi hizmete girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 45 günde tamamlanan Sancaktepe hastanesini açıyor
Editör: Hakan A.
29 Mayıs 2020 - 15:16 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 15:23
Türkiye'nin sağlık yatırımları artarak devam ederken, 45 gün önce temelleri atılan ve Sancaktepe  Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlayacak olan hastanenin açılışı gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Mayıs 2020 - İstanbul


Dünyanın yeni sağlık üssü olacak olan Türkiye bir bir yeni hastanelerini devreye almaya devam ediyor.Bu Koronavirüsle mücadele kapsamında Sancaktepe'de inşa edilen Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, bugün yapılacak törenin ardından hizmete açılıyor.

Sağlık alanlarında hayata geçirilen dev Şehir Hastaneleri projelerinden sonra İstanbul'un iki yakasında inşaatı 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan iki yeni Acil Durum Pandemi Hastanesi'nden ilki bugün törenle hizmete girdi. 

İstanbul Anadolu Yakası'nda Sancaktepe'de inşaa edilen ve adı Koronavirüs Salgını'nda vefat eden Pr. Dr. Feriha Öz konulan dev acil durum hastanesi 45 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete açıldı. Açılış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile bugün gerçekleştirildi.

Deprem Afetler ve Salgin durumunda 1000 yoğun bakım yatak kapasitesine sahip olucak. 16 ameliyathane ve son teknoloji ürünü tıbbi donanım ile hizmet verecek olan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi toplamda 125 bin metrekare alan üzerinde inşaa edildi. 45 gün gibi kısa bir süre içerisinde tek katta toplam 75 bin metrekare kapalı alanla tasarlanan dev hastane, depreme dayanıklı olarak inşa edildi. 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yatak kapasitesine sahip hastanede, gerektiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. 


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum