Denizli'de Yer Alan Karagöl Doğal SiT Alanı İlan edildi

Denizli ili, Bozkurt ilçesinde bulunan Karagöl doğal sit alanı ilan edildi. Karar Cumhurbaşkanı Kararı ile bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Denizli'de Yer Alan Karagöl Doğal SiT Alanı İlan edildi
Editör: Hakan A.
20 Temmuz 2019 - 09:09

30837 Sayı ve 1328 Karar Sayısı ile Denizli ili, Bozkurt ilçesinde bulunan Karagöl Vadisi Kesin Korunacak Hassas Alan olarak doğal sit alanı kapsamına alındı ve bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Karagöl Denizli'nin Bozkurt ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince doğal sit alanı ilan edilen ve hassas korunacak alan olarak tescil edilen Karagöl'ün ekli kroki ve sınır kabul edilen koordinatları belirlenerek ilan edildi.

Doğal Sit alanı ilan edilen Karagöl,akarsularla beslenen bir krater gölüdür. Çam ormanları ve ardıçların arasında yer alan göl suları berrak ve tatlıdır. Su kuşları ve sazlıklar eşliğinde dingin ve huzurlu bir ortama sunan Karagöl hassas korunacak alanlar arasına alındıç

CUMHURBAŞKANI KARARI

Denizli İli, Bozkurt ilçesinde bulunan Karagöl potansiyel doğal sit alanı kapsamına giren ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 109 uncu maddesş gereğince karar verilmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum