Dolar kuru ABD yaşanan kaosla TL karşısında değer kaybediyor

Amerika'da kaos havası kongre baskını ile artarken, Dünya genelinde Dolar kuru değer kaybı yaşadı. Peki 1 Dolar TL karşısında şu sıralar ne kadar oldu?

Dolar kuru ABD yaşanan kaosla TL karşısında değer kaybediyor
Editör: Hakan A.
07 Ocak 2021 - 09:13
ABD tarihinin kara günü yaşanırken, kongre baskını ve şimdiye kadar gelen 4 ölü haberleri ile birlikte tüm Dünya Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan kaos olaylarını canlı yayınlarda izliyor. Biden kongreden geçti. ABD'nin resmi Başkanı Joe Biden oldu. Ülkede sokağa çıkma yasağı uzatıldı. Yaşanan son dakika gelişmeleri ile Dolar kuru sabah saatlerinde ne durumda merak ediliyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 7 Ocak 2021 - İstanbul


Amerika'da kaos havası devam ederken, yaşanan gelişmelerle Dolar kuru ülke para birimleri karşısında büyük değer kayıpları yaşamaya devam ediyor. Türkiye'de gece saatlerinde kaosun hakim olduğu ABD'den gelen haberler sonrasında Dolar kurunda sert düşüşler yaşandı. Dün akşam saatlerinde 7.28 TL'ye kadar gerileyen dolar kuru gece saatlerine kadar 7.30 seviyelerini aştı ve hemen peşinden gelen haberlerle birlikte düşüş yeniden başladı.

BİDEN: BU BİR KALKIŞMA


Darbe söylemleri ile çalkalanan, yaşanan gerilimler nedeniyle kongre binasında silahların çekilmesi sonrasında 4 kişinin hayatını kaybettiği bilgileri geldi. Biden ise bu bir kalkışmadır dedi. Gece saatlerine kadar kongre çalışırken, senatoda her iki parti de 50 eşit üyeye sahip oldu.

DOLAR KURU TL KARŞISINDA DEĞER KAYBEDİYOR

7 Ocak 2021 Perşembe sabahında güne 7,3079 ile başlayan Amerikan Doları, saat 09:05 itibarıyla %0,09 düşüşle 7,2996 liradan işlem görüyor..

 Dün en düşük 7,2664, en yüksek 7,3925 seviyelerini gören Amerikan Doları, günü 7,3065 seviyesinde kapattı. Amerikan Doları, 06.01.2021 tarihinde 7,2664 ile son bir ayın en düşük, 11.12.2020 tarihinde ise 8,0280 ile son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

 1 Amerikan Doları 7,2996 TL'ye karşılık gelirken düşüşün devam edip etmeyeceği ise merakla yakından takip ediliyor.

İŞLER KARIŞTI.. DENGELER DEĞİŞİYOR.

UZMAN isim Hatice Kolçak, "Altın, dolar, borsa ve bitcoinde işler karışıyor. Dengeler değişiyor." dedi. 

 

KRİPTO PARALAR COŞTU

Ülke piyasalarında Dolar kurunda gerileme sürerken, dünya genelinde kripto paralar büyük coşku yaşıyor. Bitcoin (BTC) rekorlarına yenisini eklerken alt coinler yükseliyor. 

37 Bin USD sınırı kırıldı Bitcoin (BTC) nereye gidiyor?


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum