Reklamı Geç
Donald Trump, siyahilere ve müslümanlara seslendi

Donald Trump, siyahilere ve müslümanlara seslendi

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump ülkede yaşayan siyahilere ve müslümanlara yönelik önemli açıklamalarda bulunurken, "Ben seçildim diye Siyahiler ve Müslümanlar korkuyorsa bu berbat bir şey" dedi.

14 Kasım 2016 - 07:40

Amerika'da yaşanan başkanlık seçimlerinden sonra endişelerin tavan yaptığı siyahiler ve müslümanlar korkuyor!

Durumdan haberdar olan yeni ABD Başkanı Donald Trump önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle ABD'nin ortadoğuda harcadığı paralara değinen Trump, "Yıllardan bu yana Ortadoğu ülkelerinde 6 trilyon dolardan fazla bir para harcadık. Bu paralarla ülkeyi baştan aşağı iki kere yeniden kurardık. İhtiyacımız olan, yenilenmesi gereken yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize ve havaalanlarımıza bakın, hepsi çok eskimiş durumda... Şimdi tüm bunları yenilemenin zamanı geldi" derken, müslüman ve siyahi vatandaşlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Trump, ülkesinde siyahi ve üslümanların endişe duyduklarına ilişkin soruya medyayı suçlayarak, Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor. Eğer gerçekten böyle hissediyorlarsa bu berbat bir şey. Bence bu korku medya tarafından hazırlanıyor çünkü ülkede bazı olaylar daha önce de yaşanmış olsa da sanki şimdi başlamış gibi gösteriyorlar. Eğer ben bir şey söylememiş olsam dahi, onlar bir şey bulup hikayeleştirirler, basın bu işe yarıyor." ifadelerini kullandı.

Ülke genelinde Trump'un seçilmesinden dolayı başlatılan gösterilere değinen Trump, aralarında profesyonel protestocular olduğunun altını çizerken medyaya bir kez daha yüklenerek, "Sokaklarda beni protesto edenlerin bazıları profesyonel gösterici. Beni protesto edenlere korkmamaları gerektiklerini söylemek istiyorum. Korkmayın, bu ülkenin gücünü tekrar geri getireceğiz. Seçimlerden yeni çıktık ve biraz zaman verilmesi gerekiliyor. İnsanlar protesto gösterisi yapıyor. Eğer Hillary Clinton kazansaydı ve benim destekçilerim sokaklara çıksaydı herkes kınamaya başlardı. Farklı bir tavır sergilerlerdi. Çifte standart uygulanıyor." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..