Edirne Enez'de bazı alanlar için flaş karar alındı

Edirne Enez'de Bakanlık tarafından alınan karar ile Dalyan, Taşaltı Gölleri, Enez Balıkçı Barınağı ve Trapez Mevkii Doğal Sit Alanı statüleri hakkında yeni karar alındı.

Edirne Enez'de bazı alanlar için flaş karar alındı
Editör: Hakan A.
24 Kasım 2020 - 08:00
Türkiye'nin pek çok ilinde Bakanlık tarafından yürütülen önemli çalışmalar arasında bulunan ve pek çok alanı kapsayan doğal sit ve koruma alanlarına ilişkin her yeni gün yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu çerçevede Edirne Enez'de Dalyan, Taşaltı Gölleri, Enez Balıkçı Barınağı ve Trapez Mevkii Doğal Sit Alanlarına ilişkin aınan kararla yeni statüye kavuştu. Tam korunacak alanlar listesine giren bu bölgeler için Bakanlık tarafından yeni karar verilerek resmi gazete'de yayınlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Edirne ili Enez ilçesine bağlı bazı yerlerin kesin korunmasına ilişkin önemli bir kararı bugün Resmi Gazete'de yayınladı. Peki hangi yerler kesin korunacak alanlar olarak açıklandı? İşte Edirne'nin korunacak o yerleri ve kararın ayrıntıları.

Edirne ili, Enez ilçesi, Dalyan, Taşaltı Gölleri, Enez Balıkçı Barınağı ve Trapez Mevkii Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242149 sayılı olur'u ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı Olarak İlan edildi.


Edirne Enez ilçesi sınırları içinde ilan edilen yeni alanların krokisi ile kararın ayrıntıları ise altta incelenebilir.

edirne enez bakanlık kararı 24 kasım 2020

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Enez'e ilişkin alınan bir diğer kararı buradan inceleyebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sizi ilgilendirmeyen kişi
    4 ay önce
    Öyle diyonuzde da ben Yenikarpuzlu luyum gala gölü ve çevresi gece gündüz kaçak Avcı dolu ormancılar sadece yoldan geçiyor ve hiçbiri işini yapmayıp haram para yiyor evde oturuyorlar sadece