Ege'de Depremler sürüyor... İlk olarak Ege Denizi hemen sonra Manisa 3.6 büyüklüğünde bir deprem ile sallandı!

Ege'de Depremler sürüyor... İlk olarak Ege Denizi hemen sonra Manisa 3.6 büyüklüğünde bir deprem ile sallandı!

Manisa sallanmaya devam ediyor. Sabaha karşı yaşanan deprem sonrası bu sabah bir büyük deprem daha meydan geldi. İlk olarak Ege Denizinde deprem oldu, sonrasında Manisa'da.... İşte Ege Denizi ve Manisa Kırkağaç'da yaşanan son depremler...

Editor: Hakan A.
24 Ocak 2020 - 10:52 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 10:53

Manisa ili Akhisar ilçesi ve Kırkağaçsallanmaya devam ediyor. Art arda çok sayıda depremin yaşandığı bölgede vatandaş tedirgin ve endişeli. BU sabah iki farklı büyüklükte önemli depremler kaydedildi. Yaşanan son depreme ilişkin ayrıntılar belli oldu.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 24 Ocak 2019 - İstanbul


Sabaha kadar sallanan Manisa ilinde küçük büyük yüzlerce deprem kaydedildi. En son sabah 6 sıralarında yaşanan 4 büyüklüğündeki deprem sonrası bu kez 09:32 sıralarında Ege Denizi sallandı. Ege'de yaşanan deprem 3.8 olarak ölçümlenirken, bu depremden yaklaşık 30 dakika kadar sonra 10:07 sıralarında Manisa Akhisar ilçesi 3.6 ile sallandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre saat 09:32 sıralarında merkez üssü Ege Denizi açıkları, Sisam Adası'nda 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Bu deprem sonrasında ise bu kez Manisa bir kez daha sallandı. Saat 10:07 sıralarında merkez üssü Kırkağaç ilçesi İlyaslar bölgesinde 3.6 şiddetinde bir deprem kaydedildi. Son iki gündür 48 saattir dışarıda endişeyle bekleyen vatandaşlar bir kez daha korku ve paniği hissetti.

Yaşanan son depremlere yenileri ekleniyor. Neredeyse bölge genelinde her 10 dakikada bir deprem kaydediliyor. Yaşanan en son deprem ise 2.2 ve 2.4 büyüklüğünde hissedildi.

İşte Manisa ve bölgede, Akhisar, Kırkağaç'da yaşanan son depremler...


manisa 24 ocak son depremler