Eğitime Koronavirüs arası! 16 Mart itibariyle İlk orta ve lise düzeyinde okullar 1 hafta tatil edildi

Koronavirüs nedeniyle Türkiye genelinde alınan son dakika tedbirler belli oldu. Beştepe Güvenlik zirvesi Koronavirüs kararları açıklandı.

Eğitime Koronavirüs arası! 16 Mart itibariyle İlk orta ve lise düzeyinde okullar 1 hafta tatil edildi
Editör: Hakan A.
12 Mart 2020 - 19:26 - Güncelleme: 12 Mart 2020 - 19:30

Beştepe Külliyesi'nde 5 saatten fazla süren Koronavirüs  zirvesi kapsamında alınan kararlar açıklanırken, ilk, orta, lise ve üniversite öğrencileri için flaş karar alındı. Günün son dakika gelişmesi ve diğer ayrıntıları Koronavirüs zirvesinden alınan kararların detayları belli oldu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 12 Mart 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Üniversiteler için beklenen tatil kararı çıktı. Beştepe'de güvenlik zirvesi sonrası Üniversiteler için tatil kararı çıktı.  16 tarihinden itibaren 3 hafta boyunca tatil edilmesi kararı alındı. Spor müsabakalarına dair önemli karar çıktı. Seyircisiz maçlar başlıyor.

Ara tatilin öne çekilmesi sonrası diğer bir önemli gelişme ise 23 Mart itibariyle okullarda uzaktan eğitim dönemi başlıyor. Okulların fiziksel eğitimlerinin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil.Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın ekranların karşısında Koronavirüs zirvesinden çıkan sonuçları açıkladı.

"- Okulların ara tatili 16 Martta başlayacak. 

- Tatil 23 Mart'a kadar sürecek. 

- Spor müsabakaları nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak. 

- Üniversiteler 3 hafta tatil olacak.

- Kamu görevlilerinin yurtdışı ziyaretleri izine tabii oldu."

YORUMLAR

  • 0 Yorum