Emaar CEO’su Arson’dan flaş Türkiye açıklaması

Emaar CEO'su Arson'dan flaş Türkiye açıklaması

İstanbul Libadiye'de hayata geçirilen dev proje Emaar Square Mall ile ilgili bilgiler veren Emaar Türkiye'nin CEO'su Arson yeni yatırımlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

12 Nisan 2017 - 08:56

Türkiye'de yatırımlarını sürdüren Emaar, Libadiye'deki devasa projesi için geri sayıma devam ederken, şirketin CEO'su Arson'dan önemli yatırım açıklamaları geldi. Her ortamda Türkiye'ye güvenlerini tazelemeye devam ettiklerinin altını çizen Arson yeni projelere devam edeceklerini söyledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Nisan 2017 - İstanbul

Emaar Square Mall Libadiye alışveriş merkezi için geri sayım sürerken, şirketin Türkiye CEO'su emlak basını ile bir araya geldi. Yeni yatırımları hakkında bilgiler veren Emaar Türkiye'nin CEO'su Arson, "almak ve projeye girmek içinde çok doğru bir zaman" dedi.

Türkiye'deki faaliyetlerine 2006 yılında başlayan Emaar Türkiye'nin CEO'su Cenk Arson, “Emaar Squar Libadiye projemizde ocak ayı itibari ile konutlarda teslimlere başladık. Yüzde 25-30’unu teslim edildi bu ay daha fazla hızlanacağız. Nort Tower kulemiz hariç konutların yüzde 80’inin satışını bitirdik. 4 farklı binamız ve farklı dairelerimiz var bu nedenle fiyatlarımızda farklı. 2 bin 500 Dolar - 9 bin Dolar/metrekare fiyatlarımız bulunuyor. Pazarın çok ötesinde bir kalite var. Fiyatlarımız kalite göz önünde bulundurduğumuzda pazara göre uygun. Gerçekten gayrimenkul sektörünün Mercedes’i diyebilirim. Konutlarımızın yüzde 25’i yabancılara satıldı. Körfez ve eski Sovyet Cumhuriyeti ülkelerinden talep alıyoruz.” dedi.

Almak ve yeni proje için doğru zaman
 
3 yeni proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Arson, "Zor bir dönem ama geleceğe iyi bakıyorsanız güven var ise aslında almak ve projeye girmek içinde çok doğru bir zaman. Onun için bir taraftan ta bakıyoruz. 2’si İstanbul biri İstanbul dışında olmak üzere 3 proje üzerinde çalışıyoruz. Kentsel Dönüşüm projesi olmayacak. Şehir merkezleri cıvarında büyük ölçekli projeler olacak. 3 bina yaparak şehri değiştiremezsiniz. Bizim bu anlamda gücümüz var onun için daha çok şehri değiştirecek büyük projelere gireceğiz. Emaar’ın bu anlamda ismi ve gücü var.” diye konuştu.
 
Emaar Squar Mall’da doluluk oranı dükkanlarda yüzde 60 cıvarında olduğunu belirten Arson, "Bu oranla açılışı yapıyoruz. Ama bizim yüzde 60’ımız bile İstinye Park AVM ‘yi buluyor. Dükkan kiraları farklılıklar gösteriyor. 13 -225 Dolar/metrekare aralığında.  Hermes, Cartier, Lafayette gibi lüks markaların yanı sıra ulaşılabilir markalarda olacak.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..