Emekli maaşları kapma yarışı, 2020 promosyon savaşı başladı! Emekli promosyon sorgulama nasıl yapılır?

13 Milyon üzeri emekli için bankalar promosyon savaşına başladı! Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor, şartları neler, emekli promosyon sorgulama nasıl yapılır? Emeklilerin maaş hesaplarını kapma yarışına giren bankalar 2020 promosyon savaşına girdi...

Emekli maaşları kapma yarışı, 2020 promosyon savaşı başladı! Emekli promosyon sorgulama nasıl yapılır?
Editor: Hakan A.
14 Şubat 2020 - 20:37

Emeklilere banka promosyonu uygulamasında 3 yıl geride kaldı. Geldi yeni 3 yıl, yeni promosyon fırsatı! 2020 yılı şubat ayında emekli promosyonları için banka savaşları başladı. Milyonlarca emekli vatandaşının hesapları yer değiştirecek. Hangi banka, ne promosyon verecek? Bankaların promosyon savaşı emekliye yarayacak. Hemen hatırlatalım promosyon pazarlıklarına TBB dahil değil! Peki bankalar üzerinden emekli promosyon sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 14 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde milyonlarca emekli vatandaş için kritik banka promosyonu için bankalar adeta savaşa hazırlanıyor. Banakaların emekli hesaplarını çekmek için ek ikramiyelerle rakamları daha cazip bir hale getirme planı bulunuyor. Bu kapsamda bazı bankalar müşteri başına bonus uyguluyor. Bazı bankalar ise emeklilere 1 arkadaş karşılığında ciddi oranda, azımsanmayacak bir para teklifinde bulunuyor. Vakıfbank, Halkbank, Şekerbank, iraat Bankası gibi kamu bankaları dışında, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi bankası, TEB, İş Bankası, İNG Bank ve çok daha fazlası ne kadar emekli promosyonu veriyor? Emekli vatandaşın hesabı için uygun şart ve koşullarda ne kadar, kaç lira promosyon imkanı sunuyorlar?

13 Milyon üzerinde emekli vatandaş, banka hesaplarını en iyi promosyon veren bankaya teslim edecek ve 3 yıl boyunca bu bankadan emekli maaşını alacak. Böylece belli bir taahhüt altında evinin bütçesine yardımcı olacak ek ikramiyelerle, promosyondan faydalanmış olacak. Bankalar ile pazarlık aşamasında sıkı bir süreç devam ediyor. Emekli vatandaşların menfaatine bir karar ve rakam beklentisi bulunuyor. Devam eden müzakereler sonucunda emekliler, gelecek 3 yıl için alacakları yeni promosyon miktarları bu ay itibariyle belirlenmiş olacak. Emekliler ise sabırsızlıkla bankalardan en iyi teklifi alma derdinde.

Diğer taraftan bankalar, ek ikramiyeler ile standartın üzerinde emekli hesaplarını çekmek için çalışmalar yürütüyor. Bunlar arasında, Emekliye transfer için 850 liraya kadar promosyon teklif eden bankalar, 10 emekli arkadaşını getirene ise 1500 TL vaat ediyor. Aynı şekilde bankalar şartlı olarak emekli hespalarını taşıyabiliyor. Emekli aylığı 3 yıl boyunca başka bankaya transfer etmeme, en az iki otomatik ödeme gibi şartlar sunan bankaların bazıları ise işi yokuşa sürebiliyor. Peki hangi banka ne promosyon veriyor, hangi şartları emekliye sağlıyor?

2020 promosyon savaşları hangi banka ne kadar promosyon veriyor

DenizBank emekliye ne kadar promosyon veriyor?


Emekliye promosyon uygulayan bankalar arasında Denizbank bulunuyor. Banka, 3 yıl boyunca emekli aylıklarını almayı taahhüt edenlere 450 TL kadar bir nakit promosyon sunuyor. Ayrıca emekli aylığını bankaya aktaran emeklilere aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla 60 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanım imkanını emekli vatandaşa fırsat olarak sunuyor.

Garanti BBVA emekliye ne kadar promosyon veriyor?


Garanti BBVA, emeklilere; bir aya tekabül eden net aylığın 1.000 TL'ye (1.000 TL hariç) kadar olması halinde 300 TL, 1.000 - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olması halinde 375 TL, 2.000 TL'nin üzerinde olması halinde 450 TL promosyon ödüyor. 

Şekerbank emekliye ne kadar promosyon veriyor?


Şekerbank, aylığını Şekerbank'a taşıyan emeklilere 3 yıllık taahhüt karşılığında maaş tutarlarına göre 375 ila 450 TL arasında promosyon veriyor. 
 

Maaşını Ziraat'ten Alan Emeklilerin Bir Artısı Daha Var! Emekli Maaşına Promosyon Ödemesi Ziraat'te ne kadar?

SGK (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur) emekli maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan müşterilerimize Bankamızca;

  • 1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,
  • 1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,
  • 2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında olmak üzere,
  •  

İŞ Bankası Emekli Maaşı Promosyon Ödeme Tutarları Nelerdir?


T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma doğrultusunda ilk maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklilerine (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) , 

• 3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri halinde
• İş Bankası hesaplarına yapılacak ilk maaş ödemesinin* ardından promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üzerinden hesaplanır ve 3 yıllığına peşin olarak;

• 1.000 TL’den düşük (1.000 TL hariç) maaşlar için 300 TL,
• 1.000 - 2.000 TL arası (2.000 TL hariç) maaşlar için 375 TL,
• 2.000 TL ve üzerinde maaşlar için 450 TL

2020 Emekli promosyon sorgulama


Ve bunun gibi pek çok banka promosyon savaşına katılarak emeklilerin maaşlarını kendi bankasından çekmek için cazip imkan ve olanaklar sunmaya başlamış durumda. Emekli vatandaş ise, kendisine en yakın bankayı seçip, elemek için koşulları kontorol edip, rakip bankaların tekliflerini de almak için banka banka dolaşmaya, gerekli araştırmaları google ve banka internet siteleri üzerinden yapıyor. Banka internet sitesi üzerinden, banka internet şubelerinden emekli promosyon sorgulama işlemi kolaylıkla şartaları ve koşulları ile sorgulanabiliyor.