Emekliye şartsız banka promosyonu

Emekliye şartsız banka promosyonu

Emekli promosyon şartları kalktı! Milyonlarca emekliye banka promosyonu müjdesinde son dakika gelişmesi yaşanıyor. Bakan Müezzinoğlu açıklamasında, "Emekli promosyonu için şartlar kaldırıldı" dedi. Bankadan 3 yıllık anlaşma imzalaması yeterli olacak.

25 Şubat 2017 - 08:24

Bir yıldan fazla bir süredir büyük bir merakla beklenen emekli promosyon ödemelerinde nihai sona gelindi. Son bir rütuş yapılan promosyon ödemeleri için Bakan Müezzinoğlu açıklamada bulundu. Emeklileri yakından ilgilendiren promosyon düzenlemesinde şartlar kaldırıldı. İşte son dakika emekli promosyon düzenlemesinin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Şubat 2017 - İstanbul

12 milyon emekli promosyon için bekleyişini devam ettirirken, bankalarla tek bir anlaşma yapmaları yeterli olacak. tek bir protok üzerine atılacak imza ile 3 yıllık maaş anlaşması ile her emekli belirlenen promosyon ödemesini alabilecek. Konuya ilişkin son dakika açıklaması ise Bakan Müezzinoğlu tarafından yapıldı.

Gündeme bomba gibi düşen haberin ayrıntıları ise şöyle;

Şartsız şurtsuz tek bir protokolle promosyon ödemeleri yapılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklama ile duyurulan düzenlemeye göre, emeklilere verilecek promosyon ödemesinde bütün şartların kaldırıldığı vurgulandı. Talimatlar bankalara gönderildi!

Bakan Müezzinoğlu'nun dün yaptığı son dakika açıklaması ile, milyonlarca emekliye promosyon ödeyecek olan bankaların ödeme karşılığı emeklilerden istediği kredili mevduat hesabı açma mecburiyeti ve otomatik ödeme talimatı verme şartının kaldırıldığı yönünde açıklaması emekliyi sevindirdi. Bakan Müezzinoğlu açıklamasında, “Bankalar, yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrakı dışında başka hiç bir evrak istemeyecekler. Onun dışında hiç bir şart öne sürmeyecekler” dedi.

Bugün itibariyle tüm emeklilerimiz, hangi bankadan emekli maaşlarını almak istiyorlarsa o bankalarla yalnız bir protokol yapacaklar diyen Bakan Müezzinoğu, 'Ben 3 yıl süresince maaşımı senden çekeceğim.' Yalnız maaşını o bankadan çekme protokolü evrağı dışında başka hiçbir evrak istemeyecekler" dedi. Başka şart için evrak isteyen banka ile protokol yapılmamasını isteyen Müezzinoğlu "Öyle bir evrak isteyen bankayla da emekli maaşı protokolü yapmasınlar. Bugün biz gerekli talimatı verdik” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..