Emlak Katılım resmen duyurdu! 200 Bin TL'ye kadar başvurular başladı

Emlak Katılım Kentsel Dönüşüm Finansman Destek Paketleri sayesinde evinizi yenileyebilir, güçlendirebilir, yeni bir konut satın alabileceksiniz. Resmi olarak duyurulan ve başvuruların başladığı Konut, İşyeri, Güçlendirme türünden finansman ihtiyacı duyanlar için şubeye gitmeden bilgi edinme ve başvuru imkanı sunuluyor.

Emlak Katılım resmen duyurdu! 200 Bin TL'ye kadar başvurular başladı
Editör: Hakan A.
24 Mart 2021 - 17:00
Ev sahibi olmak isteyenler, kentsel dönüşüm ile evini yenilemek isteyen herkesi yakından ilgilendiren gelişmeyi Emlak Katılım Bankası resmen duyurdu. Üst limiti 200 Bin TL'ye kadar Konut Edinme Finansmanı kapsamında başvurular alınmaya başlandı. Emlak Katılım Finansman desteklerine dair son dakika gelişme ve kredi ayrıntılarını haberimizden öğrenebileceksiniz.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 24 Mart 2021 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yakından takip ettiği en önemli süreçler arasında yer alan Kentsel Dönüşüm tüm hızıyla sürdürülürken, finansman ayağında görev üstlenen Bankaların başında ise Emlak Katılım geliyor. Dev bir bütçeyle, 2021 yılı ve sonrasında Kentsel Dönüşüm sürecinde kat maliklerinin, müteahhitlerin yanında olan Emlak Katılım finansman sağlamak amacıyla önemli bir kredi destek paketini resmen duyurdu.

Milyonlarca insanı yakından ilgilendiren konut finansmanı konusunda Emlak Katılım Bankası yeni ve kritik adımlar atmaya devam ediyor. Şube ağını genişletmeyi sürdüren, özellikle kentsel dönüşüm sürecinde önemli finansman destekleri sağlayan Emlak Katılım, üst limiti 200 Bin TL'ye kadar kentsel dönüşüm finansman desteği sağlamaya başladı.


emlak katılım kentsel dönüşüm finansman desteği

Milyonlarca yapının dönüştürülmesinde önemli destekler sağlayan Emlak Katılım, kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşa ayrıcalıklı finansman hizmetleri sunmaya başladı. Kentsel dönüşüm kapsamında evini yenilemek isteyenler başta olmak üzere, güçlendirme yapacakalar, işyeri yapımı ve edinmesi dışında konut edinme finansmanı ayrıcalıklarını sunan Emlak Katılım 2021 yılında önemli destekler verecek. Başvurular ise online veya Emlak Katılım şubelerinden gerçekleştirilebilecek.

RİSKLİ YAPILARIN DÖNÜŞÜMÜNDE BÜYÜK KOLAYLIK

Her yıl yüz binlerce binanın dönüşüm hali hazırda gerçekleştirilen ülkemizde, riskli binalarda oturan kat maliklerinine çözüm niteliğinde önemli bir katkı sağlayacak Emlak Katılım yeni finansman paketini açtı. Özellikle Türkiye genelinde başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi Büyükşehirlerde riskli yapılarda yaşayan milyonlarca vatandaş için kaçırılmayacak finansman desteği sunan Emlak Katılım riskli yapılarda uygulanmak üzere, "Emlak Katılım Kentsel Dönüşüm Finansman Çözümleri" sayesinde daha uygun şartlarda dönüşüm sağlanabilecek.

Emlak Katılım Bankası tarafından resmen duyurulan Finansman Desteği Paketleri

2021 yılında evlerini değiştirmek, güçlendirmek isteyenler ile, iş yeri yenilemesi yapmak isteyenler için sunulan "Emlak Katılım Kentsel Dönüşüm Finansman Çözümleri" 5 başlıkta toplandı. Üst limitleri 80 bin TL ila 200 Bin TL arasında olan finansman desteğini dilediğiniz şubeden veya online olarak Bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Emlak Katılım Bankası tarafından sağlanan Kentsel Dönüşüm Finansman Desteği hakkında online olarak daha fazla bilgi edinmek, başvuru yapmak için bankanın resmi internet sitesi olan emlakkatilim.com.tr internet sitesinden tüm bilgilere erişebilirsiniz.

 
Güçlendirme Finansmanı400 baz puan10 yıl80.000 TL
Konut Yapım Finansmanı400 baz puan10 yıl200.000 TL
Konut Edinme Finansmanı400 baz puan10 yıl200.000 TL
İşyeri Yapım Finansmanı300 baz puan7 yıl200.000 TL
İşyeri Edinme Finansmanı300 baz puan7 yıl200.000 TL

emlak katılım kentsel dönüşüm finansman desteği şartları


emlak katılım kentsel dönüşüm kredisi
 

KENTSEL DÖNÜŞÜM FİNANSMAN DESTEĞİ NEDİR?


Kentsel Dönüşüm Finansmanı ile alakalı en sık sorulan soru bu desteğin ne olduğu. Türkiye'de riskli yapı ve riskli bina sayısı oldukça yüksek rakamlarda. Bakanlık ise Türkiye'nin 81 ilinde riskli yapıları denetliyor, yıkımı ve yapımı aşamasında her adımda binaların kayıtlarını tutuyor. Bu kapsamda müteahhit inşaat firmalarının girmedikleri yapılarda oturan milyonlarca vatandaş ise çaresizce bir afet olmasın diye adeta dua ediyor. Evini yeniden yaptırmak için bir maddi gücü bulunmayanlar için finansman destekleri devreye giriyor.  “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi” olarak çıkan 6306 sayılı kanun kapsamında başlatılan Kentsel Dönüşüm çalışmalarında gerekli finansman desteğini sağlamak üzere oluşturulan bir finansman türü olarak adlandırılan "Emlak Katılım Kentsel Dönüşüm Finansmanı" başta Emlak Katılım Bankası olmak üzere, bazı bankalar tarafından sunulmaktadır.

Güçlendirme, Yerinde Birebir Dönüşüm, Yerinde Dönüşüm, Alansal Dönüşüm gibi pek çok dönüşüm şeklinde Emlak Katılım tarafından finsnal destek sağlanıyor. Sağlanan finansman desteği sayesinde bina güçlendirme, kentsel dönüşüm projelerinde uygulanmak üzere sağlanmış olur.
 

Kentsel dönüşüm ücretli mi?

 
 • * Kentsel dönüşüm dahilinde yıkım ve yeniden inşaa sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere, Belediyeler belli harç ve ücretleri kat malişklerinden muaf tutabiliyor.
 • * Belediyeler tarafından alınan ödemeleri tapu masrafları, döner sermaye harçları, noter ücretleri, imar kapsamında alınan tüm vergi, harç ve ücretler, kentsel dönüşüme dahil olan gayrimenkuller için alınmayacaktır.
 

Kentsel dönüşüm kredisi faiz oranı nedir?

 
 • * Banka banka değişen kredi faiz oranları Emlak Katılım Bankası ve diğer benzer bankalarda kredi faizi olarak alınmamaktadır.
 • * Kentsel dönüşüm kredisi kullanacağınız bankaya göre oranlar değişiklik göstermektedir.
 • * Emlak Katılım Bankası Finansman Desteğinde kredi faizi yerine 7 yıldan başlayan, 10 yıla kadar süren vadeler kullandırılarak bu vadeler üzerinden toplam finansman tutarı 1.000.000 TL’yi geçmeyecek şekilde kredilendirmektedir. 
 • * Emlak Katılım’da Güçlendirme ve Konut finansmanında 120 aya varan vadeler ile işyeri finansmanında ise 84 aya varan vadelerde uygun kar payı oranları ile kat maliklerine kentsel dönüşüm finansmanı sağlanmaktadır.
 

Kentsel dönüşüm kredisi kimlere verilir?

 
 • * Kentsel dönüşüm kredisi almak, finansman desteği sunan bankalardan evini yenleyecek olan her vatandaşa belirli kriterlerin sağlanması durumunda verilmektedir.
 • * İşyeri yenilemeleri için kredi finansmanı verilir.
 • * Bina güçlendirmesi için kat maliklerine verilir.
 • * Emlak Katılım kat maliklerinin başvurularını değerlendirir ve uygun gördüklerini onaylar. Emlak Katılım finansman tutarlarını, peşinatları ve diğer tutarları müteahhitin Emlak Katılım’a rehinli blokeli hesabına transfer eder.
 • * Proje yapım maliyetinin bir kısmını kat malikleri üstlenir, kalan maliyeti müteahhit finanse eder.

YORUMLAR

 • 0 Yorum