Emlak Konut GYO yabancıya satışta rekor kırdı

Emlak Konut tarafından yabancıya satılan konutlarda büyük artış yaşanıyor. 2018'de 1.1 milyar liralık yabancıya konut satışının yapıldığı kaydedildi.

Emlak Konut GYO yabancıya satışta rekor kırdı
Editor: Hakan A.
14 Mart 2019 - 07:41

Türkiye'nin en büyük konut geliştiricisi şirketlerinden Emlak Konut GYO dolu dizgin çalışmalarını sürdürüyor. MIPIM fuarında önemli projelerle yer alan Emlak Konut projelerine büyük ilgi sürüyor. Yabancıya satışta rekor rakamlara ilerleyen Emlak Konut sadece 2018'de 1.1 milyar liralık konut satışını yabancıya yaparak önemli bir gelir elde etti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Mart 2019 - İstanbul


İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin pek çok ilinde proje geliştiren Emlak Konut GYO yabancıya satışta önemli rol oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Fransa'da gerçekleştirilen MIPIM fuarına katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, yabancıya satışla alakalı önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gedikli, dış piyasalara açılmanın önemine dikkat çekerek, şirketin yabancı yatırımcılara satışının 2018 yılında 1.1 milyar lirayı bulduğunu söyledi.

Gedikli açıklamasında, “Gelişmekte olan ülkelerin küresel inşaat sektörü hasılasından aldığı payın 2025 yılında yüzde 60’ı geçeceği düşünüldüğünde bu organizasyonda yapılan bağlantıların, ticari faaliyetlerin ve tanıtımın önemi çok daha fazla artıyor. Toplam 23.3 milyar lira tutarındaki varlık toplamı ile Emlak Konut GYO Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasında yer alıyor. Dışa açılmanın her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de önem arz ettiğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle sürdürdüğümüz çalışmalar sonucunda 2018 yılında yabancı yatırımcılara satış tutarımız 1.1 milyar liraya ulaştı. MIPIM gibi organizasyonlar sürdürülebilir tanıtım açısından önem arz ediyor." dedi

Emlak Konut olarak 2019 yılında 7.3 milyar lira satış geliri beklediklerini söyleyen Gedikli,  858 bin metrekare satılabilir alan ve 1.2 milyar lira net kâr öngördüklerini söyledi.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum