Ender Saraç, Koronavirüse mi yakalandı?

Türkiye'nin önemli doktorları arasında yer alan, ünlü diyetisyen Ender Saraç ile alakalı koronavirüs salgınına yakalandı iddiaları sonrası ilk açıklama eşinden geldi.

Ender Saraç, Koronavirüse mi yakalandı?
Editör: Hakan A.
19 Mart 2020 - 13:00 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 13:04
Türkiye genelinde koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler arttırılırken, virüse yakalananlarının sayısı  her yeni gn katlanarak artıyor. Ülke genelinde koronavirüs salgınına yakalanmak istemeyen vatandaşlar evlerinde kilit altında bir yaşama devam ederken, ünlü isimlerden koronavirüs iddiaları gelmeye başladı. Bu iddialar arasında ise Türkiye'nin tanıdığı ünlü doktor Ender Saraç bulunuyor. Peki Ender Saraç, koronavirüs karantinasında mı? İşte son dakika ayrıntılar...

 Emlak Pencerem / Emlak Magazin - 19 Mart 2020 - İstanbul


Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaş evinde tedbirler ise hat safhada. Türkiye'nin önemli diyetisyenleri arasında yer alan, verdiği tariflerle pek çok vatandaşa şifa olan isimlerin başında gelen Doktor Ender Saraç hakkında koronavirüs iddiaları ortaya atıldı.

Özellikle sosyal medya hesaplarında başlayan 'Ender Saraç,  koronavirüs nedeniyle karantina altına alındı' iddiaları sonrası ilk resmi açıklama eşinden geldi. 

Konuyla alakalı olarak Benan Saraç bir açıklamada bulundu. Saraç, "Biliyorsunuz ki, şuanda test sonucu pozitif çıkan hiçbir vakanın şehri bile açıklanmıyor. İnsanlar panik yaşamasınlar diye... Ve hasta mahremiyeti denilen bir şey var. Hukuki olarak bunun takipçisi olacağız. Bu konuda hastane çalışanlarının duyarlı olması gerekirdi. Hem işlerine olan saygıdan hem de hukuki olarak...Maalesef sadece bu konuda çok üzüldüm. Süreci her türlü detayı ile takip ediyoruz. Stres yapmayın. sonuç negatif de çıkabilir ama pozitife de hazırız. Yılların doktoru, tecrübe birikimi var. " ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanan Ender Saraç ise son paylaşımını twitter hesabından 18 mart tarihinde yapmıştı. Saraç, ' 18martçanakkalezaferi kutlu olsun.Şehitlerimizin ve başkomutan #Atatürk 'ün ruhları şad olsun' paylaşımı yapmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum