Enerji piyasalarına ilişki 4 kanunda düzenleme

Tehlikeli maddeler için zorunluluk sigortası, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları kanunları kapsamında önemli düzenlemeler yapıldı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Enerji piyasalarına ilişki 4 kanunda düzenleme
Editor: Gökay Demirezen
21 Aralık 2018 - 07:04

Türkiye genelinde Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortaları başta olmak üzere, Doğalgaz Piyasası Kanunu, Petrol Piyasası Kanununu ile Sıvılaştırılmış Petrol Gazları ile alakalı kanunun bazı maddelerinde önemli düzenlemeleri işçeren Resmi Gazete yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 21 Aralık 2018 - İstanbul


Türkiye'de kullanılan bazı enerjilere ilişkin kanun maddelerinde önemli bazı düzenlemeler yapıldı.  21 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yer alan önemli bazı tebliğler ve detaylarına haberimizden ve ilgili sayılı Resmi Gazete'nden okuyabilirsiniz.

TEBLİĞLER

––  Tehlikeli Maddeler İçin Yaptırılacak Zorunlu Sorumluluk Sigortalarına İlişkin Tarife ve Talimatta Değişiklik Yapılmasına Dair Tarife ve Talimatlara ilişkin yayımlanan tebliğ ile alakalı ayrıntıları görmek için tıklayın.

––  4646 Sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu (Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılması ve Doğalgaz Piyasası Hakkında Kanun)’nun 9 uncu Maddesi Uyarınca 2019 Yılında Uygulanacak Para Cezaları Hakkında Tebliğ ile alakalı ayrıntıları görmek için tıklayın.

––  5015 Sayılı Petrol Piyasası Kanununun 19 uncu Maddesi Uyarınca 2019 Yılında Uygulanacak Para Cezaları Hakkında Tebliğ  ile alakalı ayrıntıları görmek için tıklayın.

––  5307 Sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 16 ncı Maddesi Uyarınca 2019 Yılında Uygulanacak Para Cezaları Hakkında Tebliğ ile alakalı ayrıntıları görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.