EPDK'dan 26 şirkete yeni lisans

Türkiye genelinde faaliyette bulunan 26 yeni şirket için Enerji Piyasası Kurulu tarafından lisans verildiği kaydedildi.

EPDK'dan 26 şirkete yeni lisans
Editor: Hakan A.
12 Kasım 2018 - 06:45 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 06:47

EPDK şirketlere lisans vermeye devam ediyor. Türkiye'de faaliyet gösteren bazı şirketlerin yaptıkları başvurular gereğince EPDK lisans verdiğini duyurdu. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 12 Kasım 2018 - İstanbul


Enerji Piyasası Denetleme  Kurulu (EPDK) ülke genelinde bazı işler için faaliyette bulunmak isteyen şirketlerin yaptıkları başvurular gereğince karar verdi. EPDK başvurular kapsamında yaptığı değerlendirme ile 26 yeni şirketin başvurularını olumlu bularak alanlarında lisans verdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre EPDK, elektrik piyasasında faaliyet gösterecek 24 şirkete üretim lisansı verilirken, bir şirketin üretim lisansı diğer bir şirketin de tedarik lisansı sona erdirildiği kaydedildi. Aynı piyasada bir şirketin üretim lisansına ise yeniden yürürlük kazandırıldığı belirtildi.

Doğal gaz piyasasında bir şirketin doğal gaz toptan satış lisansı sona erdirildi. Petrol piyasasında ise 2 şirkete madeni yağ lisansı verilirken, 3 şirketin madeni yağ lisansı, bir şirketin de dağıtıcı lisansı sona erdirildi.  

Diğer taraftan 11 Kasım tarihinde ise yayımlanan Resmi Gazete'de , "EPDK, Elektrik piyasası kapasite mekanizması yönetmeliğinde değişikliği" yayımlanmıştı.