Erdoğan'dan Avrupa'ya göçmen mesajı: Sınır kapılarını kapatmayacağız

Yunanistan ve Bulgaristan sınır kapılarına göçmen akını devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'ya en net mesajı verdi! Sınır kapılarını göçmenlere kapatmayacağız... Yunanistan, olağanüstü önlemlerle sınırları tutmaya başladı...

Erdoğan'dan Avrupa'ya göçmen mesajı: Sınır kapılarını kapatmayacağız
Editor: Hakan A.
29 Şubat 2020 - 15:05

Avrupa diken üstünde göçmenleri bekliyor! Türkiye'nin sınırları açma kararı sonrasında Yunanistan ve Bulgaristan sınır hattına göçmen akınıo başladı. Suriyeli, Bangladeşli, Afgan, Pakistanlı ve daha pek çok milletten göçmenler sınır kapılarına akın akın gitmeye başladı. Peki ne kadar göçmen sınırlara dayandı?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 29 Şubat 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınır kapılarına ilerleyen göçmenler ile alakalı öneemli açıklamalarda bulundu. Avruapa'ya net mesajlar verdi. Yunanistan ve Bulgaristan sınır noktalarında yoğunluk devam ediyor. Binlerce göçmen, mülteci sınırlara yürümeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan en son rakamları açıkladı. Bugün içerisinde Avrupa'ya gitmek isteyenlerin sayısı 30 bini geçecek dedi. Bu 30 binden fazla insanın Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarını aşındıracağı ve ülkeye gireceği anlamına geliyor.
 
Avrupa ülkelerine göç dalgası başlıyor! Türkiye'de yıllardır oturan göçmenlere Avrupa kapıları açıldı. Türkiye sınırları açtığını duyurması sonrası, göçmenler Avrupa'ya gitmek için sınır kapılarına akın akın gitmeye başladı. Pek çok ülkeye ait göçmenler Türkiye sınırından Avrupa ülkelerine gitmek için mücadele vermeye başladı. Avrupa'ya geçmek isteyen binlerce düzensiz göçmen Edirne Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde toplanıyor. Yunan sınır birlikleri, düzensiz göçmenlerin yırttığı sınır tellerini onarmaya çalışıyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır kapılarının açılması sonrasında Avrupa'ya bir kez daha mesaj verdi. Başkan Erdoğan açıklamasında,  'Biz dün ne yaptık? Kapıları açtık, bu sabah itibarıyla sınırı geçenler 18 bin oldu. Bugün herhalde 25 bin 30 bini bulur. Avrupa Birliği'nin (AB) göçmenler konusunda Türkiye'ye verdi. Biz bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız ve bu devam edecek. Neden? AB sözünde durması lazım. Sözünü tutması lazım' ifadelerini kullandı.

Yunan sınır birlikleri, düzensiz göçmenlerin yırttığı sınır tellerini onarmaya çalışıyor..
Fotoğraf: Anadolu Ajansı (AA) 29 Şubat 2020 Yunanistan sınırı.