Esnafa nefes aldıracak kredi desteği Kararnamesi yayımlandı

Bakan Albayrak tarafından açıklanan 13 Bankanın yer alacağı Halkbank kredi desteğine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. İşte tüm ayrıntıları ile esnaf ve sanatkara kullandırılacak kredi desteğinin ayrıntıları.

Esnafa nefes aldıracak kredi desteği Kararnamesi yayımlandı
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2019 - 06:30

Türkiye'nin her ilinde dara düşen esnafa, sanatkara yeni bir nefes olacak destek redisi için düğmeye basan Hükümet, Bakan Albayrak'ın açıklamasıyla on binlerce esnafa kredi desteği verecek. Halkbank aracılığı ile verilecek krediye dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 11 Ocak 2019 - İstanbul


Yüz binlerce esnaf ve sanatkarı, küçük ölçekli işletmeleri yakından ilgilendiren kredi desteği müjdesi bu sabah resmişleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yürülüğe giren kredi desteğinin tüm ayrıntıları da belli olmuş oldu.

Türkiye genelinde tüm kobileri yakından ilgilendiren desteğin ayurıntıları bu sabah yayımlanan Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 602)11 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ayrıntılarını okumak için tıklayın

13 Bankamızın sunduğu Kobi Değer Kredisi, Kobi’lerimizin mali yapılarıyla beraber üretim, istihdam, ticaret, ihracat imkan ve kabiliyetinin güçlendirilmesine büyük katkı sunacak diyen Bakan Albayrak, "Tüm sektörlerden yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan KOBİ’ler için başlattığımız uygun finansmanlı Kobi Değer Kredisi hayırlı uğurlu olsun.
 

Bankacılık sektörü ve reel sektörümüzün küresel dalgalanmalardan etkilenmemesini sağlayacak güçlü altyapıyı tesis edeceğiz." dedi.

Esnaf ve Sanatkarların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla, önceki yıllarda alınan Bakanlar Kurulu kararıyla Halkbank Anonim Şirketi'nce esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri ESKKK kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılmış olup bakiyesi 2019 yılına devreden krediler ile 1/1/2019-31/12/2019 tarihleri arasında, bankacılık usul ve esasları çerçevesinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi, ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine TESKOMB bağlı birliklerine ortak olan ESKK'lar kefaletiyle veya ESKKK'ların kefaleti olmaksızın Bankaca doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak doğrudan kredilere faiz indişrimi uygulanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum