Ev alacaklar dikkat! Konutta Tapu ve KDV indirimi...

Ev alacaklar dikkat! Konutta Tapu ve KDV indirimi bitiyor...

Ev sahibi olmak isteyenler için kritik uyarı geldi... İndirimli konut satışlarının yanı sıra tapu ve KDV indirimlerinde süre sona eriyor.

Ev alacaklar dikkat! Konutta Tapu ve KDV indirimi bitiyor...
Editor: Hakan A.
21 Ekim 2018 - 14:07
Reklam

Türkiye genelinde başlatılan Türkiye İçin Kazanç Vakti indirim kampanyasından faydalanamayan, ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren indirim haberi... Dev indirim kampanyasında sona gelinirken, ev sahibi olmak isteyenler dikkar! O iki indirimde sona gelindi... Tapu ve KDV harç indirimlerini kapsayan uygulama da sona eriyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ekim 2018 - İstanbul


İnşaat ve gayrimenul sektöründe başlatılan iki önemli kampanyanın sonuna geliniyor. Konut fiyatları artışa geçecek! Konut satışlarında uygulanan ve Ağustos ayında başlatılan indirim kampanyası dışında, KDV ve Tabu harçlarında yapılan indirimler 10 gün sonra 31 Ekim tarihinde sona erecek.

Bakanlık tarafından başlatılan konut satış kampanyası Türkiye için Kazanç Vakti için son tarih 31 Ekim olarak açıklanırken, sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda net bilgi yok. Diğer taraftan eş zamanlı uygulaması süren KDV indirimi ile Tapu harcı indirimlerinde de sona gelindi. KDV ve Tapu harçlarında uygulanan indirim için son 10 gün. 

2018 Mayıs'tan bu yana devam eden yapılan düzenleme ile  konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV oranı, 31 Ekim'e kadar yüzde 8'e, tapu harcı oranı da yüzde 4'ten 3'e düşürülmüş ve uygulama Türkiye İçin Kazanç Vakti konut satış kampanyası ile eş zamanlı yürütülmüştü. 31 Ekim tarihine kadar ev sahibi olmak isteyenler kampanya ve indirimlerden faydalanabilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan son açıklamada, indirim kampanyasının devam edip etmeyeceğini son günlere gelindiğinde karar verileceğini açıklamıştı.

Sektrün önde gelen isimleri ise gerek kampanyanın gerekse KDV ve Tapu harçlarında yapılan indirimlerin sürmesini istiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum