Ev almak için fırsat büyüyor! Bir haftada hangi 7 banka konut kredisi faizlerini düşürdü?

KONUT kredi faiz indirim yarışı özel bankalarda sürerken, son 7 gün içerisinde yedi farklı banka konut kredi faiz oranlarını düşürdü. Peki hangi bankalar ev kredisi faizlerini indirdi?

Ev almak için fırsat büyüyor! Bir haftada hangi 7 banka konut kredisi faizlerini düşürdü?
Editör: Hakan A.
24 Ocak 2020 - 10:23 - Güncelleme: 24 Ocak 2020 - 16:35
Ev almak isteyenler için fırsatlar artıyor! 2020 Ocak ayında konut kredisi faiz oranlarının oturması ile birlikte, yaşanan son gelişmeler özel bankaların kredi indirimine gitmesiyle sonuçlandı. Diğer taraftan sıfır ve ikinci el konut almak isteyen vatandaşa kaçırılmayacak fırsatlar art arda geliyor. Geçtiğimiz hafataya bakıldığında kredi faizlerinde indirimler sürdü. Peki hangi 7 banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü? İşte kredi faiz oranlarına ilişkin son bilgiler....

Emlak Pencerem - Kredi Pazarı - Pelin Akay / Konut Kredisi Haberleri  - 24 Ocak 2020 - İstanbul


Yeni bir ev hayali kuranlar için birikimlerinin üzerine kullanacakları konut kredisi faiz oranlarında düşüş sürüyor. Bankalar kredi faiz oranlarında revizeler yaparak indirimler yapmayı sürdürüyor. Bu hafta bazı zel bankalarda konut kredilerinde indirimler yapıldı. 

Merkez Bankası’nın geçtiğimiz hafta repo faizlerini indirmesi ile son bir haftada yedi bankanın konut kredisi faizleri düştü. En düşük konut kredisi faizi %0.79 oldu. Haberimizde en düşük ve en yüksek konut kredisi faizlerini inceleyebilirsiniz.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2019 yılı Temmuz ayı itibariyle başlattığı faiz indirim kararları ile birlikte, 2020 yılına taşınan indirimleri devam ettirdi. Para politikası faiz oranlarının 75 baz puan düşmesinin ardından son bir haftada yedi banka konut kredisi oranlarında indirim uyguladı. 

Kuveyt Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası, İNG, İş Bankası, Garanti BBVA, HSBC ve Anadolubank faiz indirimi sonrasında son bir haftada konuta uyguladıkları kredi faiz oranlarını düşürdü. Bankaların konut için tabela kredi faiz oranları ortalaması böylece %1.28 oranlarına gerilemiş oldu. 

Repo faizlerindeki düşüş kredi faiz oranlarındaki indirimleri hızlandırırken kredi hacmi de artmaya devam ediyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre bankaların toplam kredi hacmi Ocak ortasında 2.6 trilyona ulaşırken, konut kredisi hacmi 200 milyar lirayı aştı. Aynı dönemde taşıt kredisi hacmi 6.9 milyara, ihtiyaç kredisi hacmi ise 264 milyar liraya ulaştı. 

24 Ocak itibariyle bankalardan 400.000 TL tutarda kredi için 10 yıl vadede konut kredisi hesaplama yapıldığında aylık ödeme miktarı 5.170 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi de 620.400 TL’ ye karşılık geliyor. 
 

1 Milyon Lira 180 ay vade! 0.79 kredi faizi ile maliyet tablosu örneğini görmek için tıklayın.

 

Kuveyt Türk Bankası konut kredisi güncel faizleri


Kuveyt Türk Katılım Bankası konut finansmanı için tabela kar payı oranlarını %0.94’e indirdi. Banka ayrıca kampanyalı konut finansmanı dahilinde %0.89 oranla tüm konut taleplerini karşılıyor. 

İNG Bank konut kredisi güncel faizleri


İNG tabela faiz oranlarını %0.96’ya kampanyalı sigortalı faiz oranlarını ise %94’e indirdi. 

Türkiye Finans Bankası konut kredisi güncel faizleri


Türkiye Finans Bankası da tabela oranlarını %1.03’e düşürdü. Banka kampanyalı finansman oranlarını %0.95’den başlayan rakamlarla sunuyor.

İş Bankası konut kredisi güncel faizleri


İş Bankası’nın tabela faiz oranları %1.75 düzeyinde yer alsa da banka kampanyalı hayat sigortalı kredi ürünü için faiz oranlarını %0.95’e indirdi. 

Garanti BBVA konut kredisi güncel faizleri


Garanti BBVA 500.000 TL ve 10 yıl vadeye kadar tüm tercihlerde %0.99 faiz oranı ile kredi sağlıyor. 

HSBC Bankası konut kredisi güncel faizleri


HSBC Bank tabela oranlarını %1.4’e düşürdü. Banka ayrıca %0.99 ile 120 ay vadeye dek kampanyalı sigortalı kredi sunuyor. 

Anadolubank konut kredisi güncel faizleri


Anadolubank 60 ay vadeye kadar %1.17, 61 ile 120 ay vade arasında ise %1.38 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum