Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde Acele Kamulaştırma Kararı

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Karayolları Mahallesinde bazı alanlar kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması nedeniyle acele kamulaştırma kararı alındı. Karar bugünkü resmi gazetede yayınlandı.

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde Acele Kamulaştırma Kararı
Editor: Hatice Kolçak
20 Temmuz 2019 - 09:48

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesi Karayolları Mahallesi sınırlarında bulunan ve daha önce riskli alan olarak Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen alanda kentsel dönüşüm çalışmalarının kesintiye uğramadan devam edebilmesi için acele kamulaştırma kararı alındı.

30837 Sayı ve 1333 Karar Sayısı ile Cumhurbaşkanı Kararı olarak bugünkü resmi gazetede ilan edilen Karayolları Mahallesinde 2721 ve 13353 numaralı parseller Gaziosmanpaşa Belediyesi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince Acele Kamulaştırma kararı alınan bölgede daha önce Bakanlar Kurulu tarafından riskli alan ilan edilmişti. Bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının sekteye uğramaması ve hızlandırılması için 2 parselde belediye tarafından kamulaştırma yapıldı.

CUMHURBAŞKANI KARARI

İstanbul İli, Gaziosmanpaşa ilçesi, Karayolları Mahallesi sınırları içerisinde 13/6/2016 tarihli ve 2016/8950 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen riskli alan kapsamında bulunan 2721 ve 13353 parsel numaralı taşınmazların, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarının kesintiye uğramaması amacıyla Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum