Giresun'da afet sonrası o yerlerde konut yapımı için kamulaştırma kararı çıktı

Giresun'da afet sonrasında TOKİ, konut yapımı için çalışma başlattı. Doğankent ve Dereli'de bazı alanlarda konut yapımı için acele kamulaştırma kararı alındı.

Giresun'da afet sonrası o yerlerde konut yapımı için kamulaştırma kararı çıktı
Editör: Hakan A.
04 Eylül 2020 - 07:38
Dere yatağnda yapılan konutlar nedeniyle büyük felakete yol açan sel baskını sonrasında önemli kararlar alınırken, bölgede yaraların sarılması için çalışmalar yürütülüyor. Giresun'da sel felaketi bölgesinde vatandaşa yeni barınma alanları yapılacak. TOKİ ve Bakanlık yeni konutlar için kamulaştırma çalışması başlattı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Eylül 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu konut İdareresi (TOKİ) büyük sel felaketi ile sarsılan Giresun'da yaraları sarmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda dere bölgesinde hakkında yıkım kararı alan evler için yeni proje alanı ve konut imalatlarına ilişkin çalışmaları TOKİ yürütecek. TOKİ konut yapımı amacıyla çalışmaları sürdürürken, Giresun'da Doğankent ve Dereli bölgelerinde acele kamulaştırma gerçekleştirecek. 

İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de ilkan edilerek resmen yürülüğe girdi.


–– 22/8/2020 Tarihinde Meydana Gelen Sel ve Heyelan Nedeniyle Afete Maruz Kalan Giresun İli, Doğankent ve Dereli İlçesinde İhtiyaç Duyulan Konutların Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2934)

İşte kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi.

giresun dereli kamulaştırma yapılacak yerler

giresun doğankent acele kamulaştırma kararı

YORUMLAR

  • 0 Yorum