Giresun'da dev dönüşüm hızla sürüyor

Bakan Murat Kurum, Giresun sel felaketinden sonra dev bir dönüşümün başladığı bölgelerde önemli incelemelerde bulundu.

Giresun'da dev dönüşüm hızla sürüyor
Editör: Hakan A.
27 Kasım 2020 - 19:22
Giresun'da meydana gelen sel felaketyi sonrasında tüm hızıyla çalışmalara başlayan Bakanlık, kentsel dönüşüm ile bölgenin yeniden dönüştürülmesi için önemli adımlar atmaya devame diyor. Bugün Giresun'da önemli incelemelerde bulunan Murat Kurum, 'İlk günden beri yalnız bırakmadığımız vatandaşlarımızın bugün de yanındayız.' dedi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun’da devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını havadan inceledi. Giresun Valiliğinde selden etkilenen ilçelerdeki çalışmaların istişare edildiği değerlendirme toplantısında bölgenin önemli sorunları ve kentsel dönüşüm projeleri ele alındı.

Bölgede pek çok alanda incelemeler yapan Kurum, 'Karadeniz Bölgesi için örnek teşkil edecek projemiz ile vatandaşlarımızı sel ve heyelan riski olmayan alanlara taşıyacağız. Tüm emeklerimiz vatandaşlarımızın daha sağlam, daha güvenli alanlarda yaşamaları için…' dedi.


Dereli’de selin üzerinden 4 ay geçtiğinin altını çizen Bakan Kurum, 'İlk günden beri yalnız bırakmadığımız vatandaşlarımızın bugün de yanındayız. Yeni Dereli projemizin çalışmalarını inceledik. Toplam 618 bağımsız birim ile yeşil alanlardan oluşan yatırımlarımızı 2021 Haziran ayında tamamlayacağız.

Giresun Kale Mahallesi’nde 36 bin m²’lik alanda başlatacağımız kentsel dönüşüm çalışması öncesi bölgede incelemelerde bulunduk. Dönüşüm projemizde geleneksel mimariye uygun taş ve ahşap malzemeler kullanarak bölgenin mevcut yapı dokusunu daha da güzelleştireceğiz.

Doğankent’te 156 konut ve 70 dükkandan oluşan kentsel dönüşüm projemizin çalışmalarına başladık. İlçemizi ziyaretimizde vatandaşlarımızla bir araya gelerek çalışmalarımız hakkında kendilerine bilgi verdik.'
ifadelerini kullandı.

Kurum, Giresun için önemli projelerden biri olan yeni kentsel dönüşüm projesi için, 'Yeni Dereli projemiz, Merkez ilçe ve Doğankent’teki kentsel dönüşüm çalışmalarımız, köy konutlarımız, dere güzergahındaki rekreasyon alanı ve millet bahçesi projelerimiz ile şehrimize değer katıyoruz.' diye konuştu.

bakan kurum giresun ziyareti kentsel dönüşüm çalışmaları

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum